“Galatasaray deplasmanı kolay olmayacak”

bencede

New member
Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta, UEFA Avrupa Ligi son 16 cinsinde eşleştikleri Galatasaray ile deplasmanda sıkıntı bir maç oynayacakları söylemiş oldu.
Laporta, kulübün resmi televizyonu Barça TV’ye verdiği demeçte, “UEFA Avrupa Ligi beni heyecanlandırıyor zira bu kupa bizde yok.” dedi.
Katalan kulübünün lideri, “Avrupa Ligi’nde sahiden güçlü kadrolar var. Galatasaray deplasmanı kolay olmayacak. Her şeye karşın her hafta daha uyguna gittiğimizden bu kupayı kazanma olasılığımız olduğunu düşünüyorum.” biçiminde konuştu.
Bir maç eksikle, başkan Real Madrid’in 15 puan gerisinde olmalarına karşın İspanyol ligi şampiyonluğu mümkünlüğünü da dışarıda bırakmadıklarını söyleyen Laporta, “La Liga’yı kazanmak için hala umudum var.” diye ekledi.
Laporta ayrıyeten Paris Saint Germain’e giden Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayırılmasıyla ilgili “Herkes için fazlaca üzücü bir karardı. Asla bu biçimde bir karar almayı istemezdim.” değerlendirmesinde bulundu.
Barcelona Kulüp Lideri, Hollandalı teknik yönetici Ronaldo Koeman’ın misyonuna daha evvel son verip Xavi Hernandez’i daha erken gruba getirmediği için pişman olduğunu da lisana getirerek, “Teknik yönetici olarak Xavi’ye sahip olduğumuz için epey mutluyum. Teknik yönetici olarak uzun yıllar burada kalacağına ve bize büyük muvaffakiyetler getireceğine eminim.” sözlerini kullandı.
Avrupa Muhteşem Ligi projesi
“Hayata geçirilebilir ve yasal” olarak nitelendirdiği Avrupa Harika Ligi projesi hakkında da konuşan Laporta, şunları söylemiş oldu:
“UEFA’da açılan dava hala sonuçlanmadı. Harika Lig’in uygulanabilir ve yasal olduğunun anlaşılması için tüm yasal süreçler yürütülmekte. Barça, yabancı bir devletin yatırım şirketleri tarafınca finansa edilen kulüplere karşı uğraş veriyor. Bizim için kurallar hayli katı ve devlet kulüpleri bu kurallara uymuyor. Örneğin, ekonomik fair play Avrupa’da her yerde tıpkı uygulanmıyor. La Liga’da bu hayli katı ve başkalarıyla rekabet edemeyiz. Bu yüzden, her insanın uymakla hükümlü olduğu kimi denetim kurallarını içeren Harika Lig’deyiz. Her şeydilk evvel UEFA’nın zihniyetini değiştirmek gerekiyor.”