Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’tan transfer açıklaması!

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray , Dünya Kupası niçiniyle Muhteşem Lig ’e verilen ortada çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-Kırmızılı ekipte teknik yönetici Okan Buruk, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

ICARDİ’NİN SAKATLIĞI

Icardi’nin sıhhati hakkında bilgi veren Okan Buruk, “Icardi’nin art topuğunda pas verirken bir sakatlık oldu, bugün sonuçları gelecek, bekliyoruz. Ortadan evvelki ivmeyle devam etmeyi isterdim lakin lig başladıktan daha sonra da birebir biçimde devam edeceğiz. Tek kaygım, bu vakitte sakatlık olması” dedi.

HAZIRLIK DÖNEMİ

Okan Buruk, “Oynayacağımız hazırlık maçları, az baht bulan oyuncular açısından değerli olacak. 5 tane maç düşünüyoruz, 4’ü güncellendi. Bir 5. maç için de çalışma devam ediyor. Ortayı en düzgün biçimde değerlendireceğiz. Bu sene, bu biçimde bir sene. Adapte olmamız gerekiyor, olacağız. Devamlı çalışma yapıyoruz. Oyun manasında konuma giren bir ekiptik. Sonlandırma manasında ıstıraplar yaşadık. Direkten dönen toplar, neredeyse attığımız gol kadar. Ofansif manada kuvvetli, konuma giren bir ekiptik. Yalnızca sonuca çeviremiyorduk. Sıkıntı bir fikstürdü. Ligin kalan kısmına âlâ hazırlanmak durumundayız” dedi.

TRANSFER AÇIKLAMASI!

Transfer hakkında konuşan tecrübeli hoca, “Transfer için çalışmalar yapılıyor. Birinci transferimizin kendi içimizden olmasını bekliyorum. Kendini net olarak gösterememiş oyuncularımız var. Birinci niyetimiz transfer değil. Benim birinci niyetim elimizdeki oyuncuları en âlâ biçimde pahalandırmak. Takım genişliğinden dolayı epeyce fazla transfer düşünmüyoruz” dedi.

KEREM VE YUNUS’UN MUKAVELE İYİLEŞTİRMELERİ

Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün hakkında da açıklamalarda bulunan Okan Buruk, “Kerem’in ve Yunus’un mukavelelerini güzelleştirmek için görüşmeler devam ediyor. Türk oyuncuların da bizim için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Onlar da Galatasaray için her şeyi yapabilecek oyuncular. Kerem ve Yunus, Abdülkerim’le birlikte en epey müddet alan oyuncularımız. Yunus son periyotta az mühlet alsa da ondan beklentimiz pek yüksek” tabirlerini kullandı.