Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man 2’nin mizahını kaybetmeden karanlık olacağını doğruladı

bencede

New member
Marvel’in Örümcek Adamı 2 daha karanlık bir hikaye anlatacak, ancak yine de, tıpkı önceki iki film gibi, “sıcaklık ve mizah” gelecek devam filminin anahtarı olmaya devam edecek.

öyle diyor yaratıcı yönetmen Bryan Intihar, geçtiğimiz günlerde Eurogamer ile yaptığı bir röportajda konuyu ele aldı. Oyunun daha koyu tonu hakkında konuşan Intihar, bunun doğal olarak stüdyonun yaptığı anlatım seçimlerinden kaynaklandığını söyledi.

“Sunumun başında onayladığımız Kraven’e sahibiz ve oyunu duyurduğumuzda Venom’u gösterdiğimiz açıktı ve şimdi ortakyaşam ve Pete ortakyaşama bağlı, doğal olarak hikayede bazı daha karanlık unsurlar olacak.” dedi. “Önemli olan bu karakterlere ve genel deneyime kattıklarına saygı duymak.”

Bununla birlikte Intihar, oyunun belirli bir yere sahip olduğunu söylüyor. denge bu koyu tonlara çok fazla eğilmek yerine ve bu unsurlardan bazılarının son oyun ifşasında da görülebileceğini.

“Çokça konuştuğumuz şey, ister Marvel’s Spider Man ister Miles Morales olsun, oyunlarımızın hala sıcaklık ve mizah“Bu, daha karanlık temalar ve karakterler arasında bir denge bulmakla ilgili, ama aynı zamanda çok fazla sıcaklık ve mizahın olduğu çok insani bir hikaye sunmakla ilgili… Bence bu zordu. Ama sonunda iyi bir denge bulduğumuzu düşünüyorum.”

“Oyun sunumunda gördüğünüzü düşünüyorum. Ganke, Miles ve Falcon’un onu takip ettiği anlar var – Talon insansız hava aracı – ve sonunda, Peter’ın yer değiştirmesiyle ilgili bir şaka var ve Miles’ın “Biliyorsun, hiç böyle olmamıştı,” değil mi? Dolayısıyla, ortakyaşamın Peter’ı etkilediğini gördüğümüz ciddi tarafta, ama aynı zamanda daha hafif tarafta bu insan unsurlarına sahibiz.”

Intihar daha sonra Marvel’s Spider-Man 2’nin anlatı ekibinin şunlardan oluştuğunu ekledi: Jon Paquette ve Benjamin ArfmannMarvel’s Spider-Man ve Ratchet ve Clank: Rift Apart’ta çalışan her ikisi de oyunun tonu söz konusu olduğunda doğru dengeyi bulma konusunda “harika bir iş” çıkardı.

“Harika bir iş çıkardılar” dedi. “Ama çok ama çok zor. Ama oyunculara borcumuz bu. Ortakyaşam, Kraven ve Venom ve belki diğerleriyle bu karanlık temaları dengelemeyi onlara borçluyuz. Ama aynı zamanda, bilirsiniz, insanları güldürün”.