Jorge Jesus: “Ona gösterilen reaksiyon bana gösterilmiştir”

bencede

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Rennes maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar bulundu.
Maça âlâ başlayamadıklarını söyleyen Jorge Jesus “İlk 30 dakikada defansif dengeyi sağlamakta zorlandık ve Rennes 3 tane gol attı. Son 15 dakikada maçı tekrar çevirebileceğimize inandık. Miha’nın golüyle buna daha da inandık. Müdahale etmemiz gerekiyordu ve bunu yaptık.” diye konuştu.
Taraftarların Altay Bayındır’a yansısına de değinen tecrübeli teknik adam “Taraftara şunu söylüyorum; futbolcular içinde ayrım yapmalarını istemiyorum. Altay Bayındır’a bir daha reaksiyon gösterildi. Ona gösterilen reaksiyon bana gösterilmiştir. bu biçimde bir ortamda bulunmak istemem. Ben oyuncularım içinde ayrım yapmıyorum. Bunu taraftarımız da yapmasın.” sözlerini kullandı.
Jorge Jesus, Zico’nun Avrupa kupalarındaki yenilmezlik rekorunu kırmak istediğini söylerken “Zico benim âlâ bir arkadaşım. Onun yolundan gitmek benim için bir onurdur.” dedi.
Gruptan önder çıkmak istediklirini belirten Portekizli çalıştırıcı “İşin sırrı inanmaktı bugün. Kaybetmedik. Kadro Avrupa’da hoş bir yolda ilerliyor. Umarım son maçtan daha sonra altın anahtarı alan biz oluruz. Daha fazla gol atarak kazanırız ve kümeden 1. çıkarız.” biçiminde konuştu.

“Gustavo Henrique iki maç olmayabilir”
Gustavo Henrique’nin sakatlığı hakkında da konuşan Jesus “”Gustavo Henrique kas sakatlığı yaşadı. Asgarî iki maç olmayacak üzere duruyor. Biz, 3-4 günde bir maç yapmanın bedelini ödüyoruz. Daima oynayan oyuncular bu biçimde sakatlanabiliyorlar. bu biçimde bir sakatlık olabileceğini düşünüyordum. Szalai ve Gustavo üzere oyuncular her maçta oynuyorlar ve bu yüzden sakatlığa yatkınlar. Luan Peres’in ne vakit döneceği belirli değil. Elimde bir oyuncu olmasını isteseydim bu muhakkak stoper olurdu.” ifadlerini kullandı.