Radamel Falcao: Galatasaray’da kalbimin bir kısmını bıraktım

celikci

Global Mod
Global Mod
Rayo Vallecano, Galatasaray ’dan ayrılmasının akabinde 1 dönemlik mukavele imzaladığı Kolombiyalı futbolcu Radamel Falcao’yu taraftarına ve basına tanıttı. Madrid kenti ekibi olan Rayo Vallecano’nun Vallecas Stadı’nda yapılan tanıtıma eşi ve 5 çocuğuyla bir arada gelen Kolombiyalı 35 yaşındaki futbolcuya, tribündeki fazlaca sayıda taraftar sevgi gösterisinde bulundu.

Falcao, tanıtımın akabinde düzenlenen basın toplantısında, AA muhabirinin, “Galatasaray’dan ayrılma niçinin ne?” ve “Galatasaray, Lazio’yu 1-0 mağlup etti. Ne söylemek istersin?” halindeki sorularına, “Harika. Galatasaraylı futbolcular, büyük arkadaşlarım için epey fazlaca memnunum. Orada kalbimin bir kısmını bıraktım. Dışarıdan Galatasaray’ı her vakit destekleyeceğim. Ayrılmak üzücüydü. Birtakım şeyler âlâ gitmedi ve ayrılmak zorunda kaldım fakat ben Galatasaray taraftarlarından biriyim.” karşılığını verdi.

Fizikî olarak uygun durumda olduğunu söyleyen Kolombiyalı futbolcu, şu anda tek isteğinin maç oynamak ve alanda daha fazla mühlet almak olduğunu aktarırken, “İspanya’yı, Madrid’i, La Liga’yı biliyorum. En güzelini vermeye çalışacağım. 2013’te İspanya’dan ayrılmamdan daha sonra tüm dünyada olduğu üzere İspanya’da da futbol değişti. bilgilerin daha fazlaca ön plana çıktığı bir futbol var.” tabirlerini kullandı.

Forvette oynamasına karşın yeni grubunda “3” numaralı formayı seçen Falcao, “Babam bu numarayla futbol oynuyordu. Artık ortamızda değil ve onu anmanın en düzgün yolunun bu olacağını düşündüm. Benim için manası fazlaca büyük.” halinde konuştu.

La Liga’da 4 puanla 12. sırada bulunan Rayo, ligin 5. haftasında 18 Eylül Cumartesi günü, çabucak hemen puanı bulunmayan Getafe’yi ağırlayacak.