Bartra: “90 dakikayı domine ettik”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi H Kümesi ikinci haftasında alanında Kızılyıldız’ı 2-1 yenen Trabzonspor’un defans oyuncusu Vitor Hugo, “Rakibimize fazlaca fazla fırsat vermeden kendi oyunumuzu deklare ederek, taraftarımızın önünde çok moralli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum.” dedi.
Maçın akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hugo, maçta çok yeterli bir oyun ortaya koyduklarına inandığını belirterek, “Çünkü bugün alanda kazanmak için vardık ve uzun bir ortadan daha sonra tekrar kazanmak için oynayacağımızı aslına bakarsan biliyorduk. Eksik kalan noktalar vardı. Son maçlarımızda istemediğimiz yanlışlarımız vardı. Bu yanlışlarımızdan ders aldık. Bugün alanda hem hamlede tıpkı vakitte savunmada çok kompakt bir oyun ortaya koyan bir ekip olduğunu düşünüyorum. Rakibimize hayli fazla fırsat vermeden kendi oyunumuzu deklare ederek, taraftarımızın önünde çok moralli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.
Takım kendi düzeyine çabucak hemen ulaşamadığının altını çizen Hugo, “Kısa bir süre içerisinde bu adaptasyonun tamamlanmasıyla birlikte gerçek oyunumuzu gösterebileceğiz. Bizim için hayli düzgün bir dönem olacak.” dedi.
“Doğru yolda olan bir grup görüyoruz.”
Bordo-mavili futbolcu Marc Bartra da 90 dakikanın tamamında maçı domine eden bir ekip oldukları değerlendirmesini yaparak, “Bugün hayli âlâ bir maç ortaya koyduk. Son maçlarda istediğimiz sonuçları alamadığımızdan kendimizi sorguladık. Hocalarımızla grup arkadaşlarımızla daima birlikte üzüldük. Kendi tenkidimizi yaptık. Baktık nerelerde kusur yapıyoruz, nerelerde daha uygun yapabiliriz ya da neler yapmamız gerekiyor. Bugün de çok güzel bir oyunu alana yansıttığımızı düşünüyorum. Güzel potansiyeli olan, hakikat yolda olan bir grup görüyoruz.” halinde konuştu.
Spor Toto Üstün Lig’in 7. haftasında 18 Eylül Pazar günü Gaziantep FK ile yapacakları maçla ilgili soru üzerine Bartra, “bir daha üç puan için alana çıkacağımız bir maç olacak. Natürel ki biz bir daha maçı domine eden taraf olmak istiyoruz ancak bir tertip içerisinde olması gerekiyor. Hamle yaptığımız anlarda dahi makul hamle etmeniz, kadro halinde oynamanız, topa hakim olmanız gerekiyor. Trabzonspor üzere büyük bir gruptaysanız şayet bu formayı taşıyorsanız, alana çıktığınız her maçı kazanmak zorundasınız. Biz de bu maçı kazanmak için çıkacağız.” diye konuştu.
Bordo-mavili savunma oyuncusu Larsen de galibiyet aldıkları için epeyce memnun olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“İlk dakikadan itibaren oyunun denetimi bizdeydi. Topu epeyce daha uygun değerlendirdik. Defansta da karşı gruba baht vermedik. Hak edilmiş bir galibiyet olduğunu düşünüyorum. Bugün galibiyetin tadını çıkaracağız. Yarından itibaren de önümüzdeki maça odaklanacağız. Bugün yapmış olduğumuz hoş şeyleri tekrar etmeye çalışacağız. umarım daha uygununu yapacağız. daha da geliştireceğiz ve üç puanı alacağız.”
Orta saha oyuncusu Anastasios Bakasetas da bilhassa son maçların neticelerina bakıldığında sıkıntı bir maç olacağının şuurunda olduklarını söylemiş oldu. Maçta çok uygun bir oyun ortaya koyduklarını aktaran Bakasetas, şunları kaydetti:
“Skor tahminen farklı olabilirdi. Bilhassa son paslarda son dokunuşlarda biraz daha dikkatli olabilseydik bugün fazlaca daha fazla gol üretme bahtımız olacaktı. Makûs sonuçlardan daha sonra bu biçimde sonuçlar almak bizim için epey kıymetliydi. Bizde bugün onu yaptık. Önümüzde bir maç var. o maçta bizim için epey kıymetli. Biz oynadığımız maçlarda birbirine adapte olmaya çalışan bir ekibiz ancak bu adaptasyon için biraz vakit var. Ortamıza epeyce katılan ve değişen oyuncularımız oldu. Bu oyuncuların da natürel ki vakte gereksinimi olacak fakat bu adaptasyon süreci bizim için asla mazeret olmayacak. Biz kendimize baktığımızda sorumlulukları almayı istiyoruz. Bu yalnızca hocanın sorumluluğu değil. Kadrodaki oyuncular olarak da bir sorumluluk var ise bu bizim sorumluluğumuz. Biz bunu mazeret olarak görmüyoruz lakin ortamıza katılan yeni arkadaşlarımız oldu. Onlar ortasında vakte muhtaçlık olacak lakin gelen arkadaşlarımızın ekibe epeyce fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Oyun içerisinde bunu aslına bakarsanız görüyoruz. Dönem içerisinde onların bize epeyce fazla katkısı olacağını düşünüyorum.”
Son maçların makûs sonuçları karşısında toparlanma sürecinde olduklarını vurgulayan Bakasetas, “Geçen döneme baktığımız vakit kazanmaya alışmış olan büyük bir ekip var. ötürüsıyla bu kadro alana kazanmak için çıkıyor. Geçen sene yaptığımız işe baktığımızda neredeyse yalnızca iki maç kaybettik lakin hayatta en kıymetli olan şeyin tepki olduğunu biliyoruz. Büyük kadrolarda oynadığınız vakit hayatta da her vakit olan olaylara karşı sizin nasıl bir tepki gösterdiğiniz değerli. Biz de bugün bunu başarmaya çalıştık. Zira baktığınızda berbat giden bir sonuç vardı ancak biz bunu çevirebileceğimizi, epey yetenekli olduğumuzu biliyorduk. ötürüsı ile dünyanın bütün grupları bu biçimde şeyleri yaşıyorlar. Bizim bu durumu yaşamamız kısa bir müddetç oldu.” formunda konuştu.
Bakasetas, hafta sonu karşılaşacakları Gaziantep FK maçıyla ilgili olarak, “İyi bir maç çıkarabilmek bizim için epey değerliydi. Pazar günü de bunu yapmaya çalışacağız. Çok daha âlâ bir oyun ortaya koymaya çalışacağız. daha sonrasında ulusal orta gelecek. Ulusal ortada da eksik olan taraflarımıza çalışma fırsatı bulacağız ve o dinlenme süreci ile birlikte de fazlaca daha güzel olacak.” dedi.
Kendi performasını da pahalandıran Bakasetas, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“On numara konumu oynadığımı herkes biliyor. Bu bir sır değil. Benim isteğim her vakit kaleye yakın olmak, her vakit şut atabileceğim noktada olmak lakin ben 8 numara durumda da çok yeterli performans verebildiğimi ve Marek’in olmadığı durumlarda, sakat yahut cezalı olduğu durumlarda ekibin bana muhtaçlığı olduğu durumlarda her vakit ekibim için elimden geleni yapmaya çalışan, düzgün performans vermeye çalışan, bunu da vakit zaman gösteren bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Olağan ki ekibin nerede bana gereksinimi var ise, nerede olmamı istiyorsa ben orada olurum. Hangi durumda olduğu değil ekibin bana nerede muhtaçlığı olduğu kıymetli.”