“Ben her vakit grup için en güzelini arıyorum”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 6’ncı ve son haftasında yarın Almanya’nın Eintracht Frankfurt ekibini konuk edecek Fenerbahçe’de teknik yönetici Vitor Pereira, taraftarlarının önünde 3 puan almak istediklerini söylemiş oldu.
Teknik yönetici Pereira ve sarı-lacivertli futbolcu Jose Sosa, Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında, müsabakaya ait değerlendirmelerde bulundu.
Portekizli teknik adam, kümede birtakım maçlarda hedefledikleri sonuçları alamadıklarını söz ederek, “Bu turnuva bizim için farklı olabilirdi. Eintracht Frankfurt ve Antwerp maçlarında kaçırdığımız penaltıları atsak toplam 4 puanımız daha olabilirdi. Ama ne yazık ki bu türlü olmadı. Gerçeği değiştiremeyiz. Yarınki rakibimiz Bundesliga’da oynayan güç bir rakip. güçlü, organize bir ekip. Taraftarımızın önünde kazanıp 3 puanı almak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.
Önceliklerinin Harika Lig olduğunu vurgulayan Pereira, takımın nasıl olacağına yönelik soruya, “Yarınki maç kıymetli bir müsabaka. Galibiyet için savaşmak istiyoruz. Bizim önceliğimiz lig. Avrupa maçlarından daha sonra toparlanmak için az süremiz olduğu için işleri gerçek yapmamız gerekiyor. Yarınki takımda birkaç değişiklik yapabiliriz fakat yarınki takım da kuvvetli bir takım olacak.” diye yanıt verdi.
Çaykur Rizespor maçındaki performansı sergilemeleri halinde ligde düzeylerini üst çekebileceklerini aktaran Pereira, şunları kaydetti:
“Önemli olan her vakit Fenerbahçe. Ben her vakit ekip için en düzgününü arıyorum. Kadroyla birlikte gelişmemiz gerektiğini, düzeltmemiz gereken şeyler olduğunu, son maçtaki üzere oynarsak düzeyimizi üst çekebileceğimizi konuşuyoruz. Bunlar bizim denetimimizde olan şeyler. Ben ve takımım tüm konsantrasyonumuzu bu ekibe veriyoruz. Maç bitince işiniz bitmiyor. Maçtan daha sonra hafta ortasında herkes fikrini paylaşıyor. Bizim de bu fikirlere hürmet duyup yolumuza devam etmemiz gerekiyor.”