Emre Belözoğlu için 400 km yol yaptı!

bencede

New member
Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu’nun İtalya’nın Inter ekibinde forma giydiği periyottan hayranı olan İtalyan taraftar Giacomo, “idolüm” diye bahsetmiş olduğu Belözoğlu ile tanışmak ve onu görmek için yaklaşık 400 kilometre yol yaptı.
Inter taraftarı İtalyan Giacomo, Belözoğlu’nu görmek üzere elinde hazırladığı dövizle, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Fiorentina ile oynayacağı maç öncesi Medipol Başakşehir’in son antrenmanını yapmak için Artemio Franchi Stadı’na gelişini bekledi.
Burada konuşan Giacomo, Emre Belözoğlu’nun büyük bir hayranı olduğunu belirterek, “O benim idolüm. Ben onu çocukluğumdan beri takip ediyorum. Adeta ben onu seçtim, o da beni. Bilmiyorum niye ancak oynarken ortaya koyduğu karakter tahminen de. Onu fazlaca beğeniyorum. Onu tanımak için her şeyi yaparım.” sözlerini kullandı.
Belözoğlu ile tanışmak için Floransa’ya yaklaşık 400 kilometre uzaklıktaki Cuneo kentinden geldiğini anlatan Giacomo, “Kuraları bekledim. Başakşehir-Fiorentina eşleşmesini gördükten daha sonra bu anı bekledim. Artık onu görmeyi umuyorum. 20 yıldır bu anı bekliyorum.” diye konuştu.
Emre Belözoğlu’nun giydiği 2002 yılına ilişkin bir formayı gösteren Giacomo, “Bu, muhtemelen Inter-Parma maçından. Bunu bir koleksiyoncudan almıştım. Onunla fotoğraf çektirmek, onu tanımak istiyorum. Bir biçimde hayallerimi taçlandırmaya çalışıyorum.” tabirlerini kullandı.
Giacomo, Belözoğlu’nun 7 Aralık 2002’de 3-3 biten Lazio maçında attığı 2 golü de unutamadığını, şahane goller olduğunu anlattı.
Giacomo, baldırına yaptırdığı 5 numaralı Emre Belözoğlu Inter forması dövmesini gösterirken, eski futbolcunun Inter başta olmak üzere top koşturduğu Atletico Madrid, Fenerbahçe, Newcastle United, Medipol Başakşehir ekiplerindeki formalarını da toplamaya çalıştığını söylemiş oldu.
Turuncu-lacivertli kulüp yetkililerinden edinilen bilgiye bakılırsa, teknik yönetici Emre Belözoğlu, genç İtalyan hayranıyla stat girişinde bir ortaya geldi. İkili birlikte fotoğraf çektirirken, Belözoğlu hayranına imza verdi.