“Fenerbahçe’nin sistem olarak hayli değiştiğini düşünmüyorum”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında yarın Fenerbahçe’ye konuk olacak Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, sarı-lacivertlilerin yeni transferlerinin kıymetli tesir yapacağını söylemiş oldu.
Maçın oynanacağı Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Lucescu, Fenerbahçe’nin oynadıkları maçtan daha sonra geçen müddette sistem değişikliğine gitmediğini belirtti.
Kadıköy’de geçen sefer oynadıkları maçın epeyce hoş bir atmosferde geçtiğini vurgulayan Lucescu, “Fenerbahçe’nin sistem olarak epey değiştiğini düşünmüyorum. Jesus’un oyun stilinde orta alandan birini çekip 3’lü sınır oluşturma var. Batshuayi ve Pedro üzere yeni oyuncular geldi. Bunlar maça değerli tesir yapacaktır.” diye konuştu.
Daha evvel tabir ettiği ‘nazaranvi bırakabilirim.’ açıklamasını duygusal bir anda yaptığını anlatan deneyimli çalıştırıcı, “Şu ortalar güç vakit içinder geçiyoruz. Kiev’den buraya 11 saat otobüs seyahati yaparak geldik. Futbolu seviyorum ve devam edeceğiz. Yeterli bir maç oynamak için geldik. Ukrayna’da negatif serimiz oldu lakin senelerca domine ettiğimiz bir lig. Oyuncular kentten şehire giderken bile başlarına ne gelecek bilmiyor. Bizde uygun oyuncular var ve en uygun oyunumuzu oynamaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.
Fenerbahçe’nin epeyce uygun bir kadro kurduğunu lisana getiren Lucescu, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Fenerbahçe bu devri uygun geçirdi. Şu an kadroda deneyimli oyuncular var. Ali Koç âlâ ekip kurdu ve hayli uygun hoca getirdi. Türkiye’de de 1. olmasını bekliyorum. Kazanmak için oynayacağız. Oynanmadan kimse ‘Kazanacağız’ diyemez. Fenerbahçe de sonuçta birinci maçını kazanmak için fazlaca istekli olacak. Biz de kazanmak istiyoruz. Bu elime maçı değil, küme maçı. Biz de alabildiğimizi almaya çalışacağız.”