“Galatasaray, Avrupa’ya yakışıyor”

bencede

New member
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi ikinci maçında Marsilya ile deplasmanda 0-0 birliktee kaldı ve puanını 4’e çıkararak liderliğini sürdürdü. Sarı-kırmızılı ekibin teknik yöneticisi Fatih Terim, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Marsilya’yı epey yeterli çalıştıklarını lisana getiren Terim, “Her vakit birinci yarının sonunda yediğimiz golü bu sefer atsaydık öteki olurdu. Cicaldau da hakeme takıldı, hakeme gösterdiğimizde ‘kötü şans’ niçiniyle orada olduğunu söylemiş oldu. Burada son dakikalarda sıkışmanız epeyce doğal. Giren ve çıkanların değişmediği bir Marsilya var, düzgün bir gruplar. Bunlar gençlerimizi her gün tecrübelendirecektir. Önder kaldığımız için mutluyum” dedi.
çabucak hemen oyuncularının gol atamamasıyla ilgili konuşan Terim, “Benim gruplarım genel olarak en epey gol atan gruplar listesinde önde olur. Herbiçimde başlayacağız. Bugün biz de yanlışsız işler yaptık. kimi vakit savunmayı da yanlışsız yapmak lazım, bugün bunu başardık. 1 puan kimi vakit sizi öbür yerlere taşır.” tabirlerini kullandı.
Deneyimli teknik adam, tribünlerde yaşanan olayları ise “Karşı tarafta daima Ermeni bayrağı açarsanız tribünümüzü tahrik ediyorsunuz… Yunan bayrağı, Ermeni bayrağı… Sakin olmalarını rica ettim, onlar da sağ olsunlar oldular. Yürekleriyle, dayanaklarıyla bizi yalnız bırakmadılar.” kelamlarıyla kıymetlendirdi.
Terim kelamlarını şöyleki noktaladı:
“Lider gitmek en büyük gayemiz. Genelde bu rakiplerle Şampiyonlar Ligi’nde karşılaşırdık, özlediler bizi herbiçimde… Bu platforma yakıştığımız bir gerçek. Avrupa’da olmayı hak ediyoruz ve yakışıyoruz diye düşünüyorum.”