“Galatasaray için vazgeçtiklerimden hiç pişmanlık duymadım”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi E Kümesi ikinci maçında Marsilya’ya konuk olacak olan Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Müsabaka hakkında tahlilini paylaşan Terim, “İyi bir grupla oynayacağız, bu sene bilhassa uygun başlayan bir Marsilya var. Çok güzel bir kadroyla oynayacağımızdan emin olabilirsiniz, seyrettiğimizde de bunu gördük. Oyun içerisinde konsantrasyonu kaybederseniz cezasını kesebilecek yeteneklere sahip bir ekip.” dedi.
Göztepe maçının akabinde yaptığı duygusal açıklamalara açıklık getiren deneyimli teknik adam, şu biçimde konuştu:
“Ben, hisleriyle yaşayan bir beşerim. Olumlu-olumsuz tüm hislerini paylaşan, onunla da büyüyen bir beşerim. Ben Galatasaray’da gözümü açtım, burada kazandım, burada kaybettim. ömrümdeki tüm hisleri, neredeyse Galatasaray’la tattım. Galatasaray için vazgeçtiklerimden de hiç bir vakit pişmanlık duymadım. Herkesten bir şey öğrenmeye çalışırım, fikirlerini sorarım… Öğretmek için değil, öğrenmek için de gayretlerim. Son kademede benim sonucum beklenir. Tahminen de sonunda tüm doğruları ve yanlışlar o karara bağlıdır. Genç oyuncularla yeni bir Galatasaray fikri beni epey heyecanlandırıyor. Onları anlayabildiğimi, onlarla birebir frekansta olabildiğimi görmek beni motive ediyor. Galatasaray’ın kendi bedellerine bağlı kalması ve tüm bireylerin nerede olurlarsa olsunlar, tıpkı sevgiyle Galatasaray’a yaklaşması lazım. Benim Galatasaray’da yahut Galatasaray’dan 50 yıldır gördüğüm de anlatmak istediğim de budur.”
Kendisi hakkında ‘Fatih Terim benim hayatımda hayli değerli bir yere sahip’ diyen Cengiz Ünder hakkında konuşan Terim, şu sözleri kullandı:
“Cengiz, Marsilya’da fazlaca âlâ oynuyor. Marsilya ile uyuştuğunu görüyorum. Tehlikeli ve epeyce değerli bir oyuncu, dikkat etmemiz gerekecek. Onunla gurur duyuyorum.”
Terim, son olarak takım tercihiyle ilgili ise “Sacha Boey’e, Barış Alper’e ve öteki oyuncuların durumuna bakacağım. 25 kişinin tamamının gelmesini istedim, daha epeyce kadro olmaya muhtaçlığımız var.” kelamlarını kullandı.