“Hayaller olmadan bir yerlere varılmaz”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi E Kümesi son maçında İtalya’nın Lazio grubuyla 0-0 birliktee kalarak kümesini önder tamamlayan ve son 16 tipine yükselen Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Tecrübeli teknik adam, “Hayaller olmadan bir yerlere varılmaz. Son 16’ya kaldık. Bu, 5 maç demek. 5 maç daha sonra da müzemizde duran kupaya ulaşmak demek… Buraları seviyoruz. Bu bir gerçek. Buralarda öteki oluyoruz. Buralara yakışıyoruz. Onun için ben de hayli memnunum. Sonunu getirmek değerli. Bunun için çalışacağız. Planlarımızda hiç bir şey değişmedi, 2. sıra ihtimalini de birbirimize hiç sormadık. Son derece mutluyum. Düzgünüm Allah’a şükür. Rastgele bir şeyim yok. Kimse merak etmesin. kimi vakit ince bağırsakta, midede ufak ufak şeyler olabiliyor. Bana mikrop bulaşmaz. Biz, haftada bir maç oynamıyoruz. 27. maçı oynadık. Geçmiş ligin neredeyse tamamına yaklaştık. 14 Haziran’da dönemi açtık. Bir plan, bir proje koyduk. Galatasaray’ın kurtuluş biçimi budur dedik. Bu, kolay bir şey değil. Dikenli yollar oluyor. Bunlar olacaktır. Avrupa’da epeyce şükür uygun gidiyoruz. Orada da yeterli gideceğiz. Orada da düzeleceğiz. Babel’in birtakım dediklerine katılıyorum, yanlışsız bir tespit yapmış. Vakit zaman orada oynatmama üstüne maçlarla karşılaşıyoruz. ” sözlerini kullandı.

İç ve dış transfere de değinen Terim, “Mohamed’in opsiyonunu büyük ihtimalle kullanacağız. Gedson’un durumuna bakılıyor, uğraşılıyor. Şu anda fazla bir şey söylemenin vakti değil.” biçiminde konuşurken, “Son senelerda isminiz Lazio’yla anılmıştı, Lazio sizinle temasa geçti mi?” sorusuna ise “Hayır.” karşılığını verdi.