“Her şey benim sorumluluğum”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 5. haftasında Yunanistan temsilcisi Olympiakos’a 1-0 yenilen Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Vitor Pereira, “Bu maç için üzgünüz. Son saniyede bir gol attılar. Bizim de bunu kabullenmemiz ve yolumuza devam etmemiz gerekiyor.” dedi.
Pereira ve sarı-lacivertli futbolculardan Miha Zajc, Georgios Karaiskakis Stadı’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Maç boyunca konut sahibi grupla başa baş bir gayret ortaya koyduklarını söyleyen Pereira, “Bence yeterli oynadık. Ligde oynamış olduğumuz son maç bizim için zorluydu. Son dakika golüyle mağlup olduk. Şayet buraya daha fazla tahlille gelebilseydik bizim için farklı olabilirdi.” sözlerini kullandı.
Valencia, Mesut Özil, Serdar Dursun ve Crespo üzere futbolcularından mahrum olarak bu maça çıktıklarını anımsatan Pereira, “Bugün son saniyede bir gol yedik. Aslında denetim ettiğimiz bir toptu. Orada üç oyuncumuz vardı. Futbol maalesef bu biçimde.” diye konuştu.
Pereira, bundan daha sonraki çabalara odaklanacaklarını belirterek, “Bu maç için üzgünüz. Son saniyede bir gol attılar. Bizim de bunu kabullenmemiz ve yolumuza devam etmemiz gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.
Bir basın mensubunun Tisserand’a ait sorusuna karşılık veren Pereira, bu maçı tek bir futbolcuyla açıklamanın mümkün olmadığını kaydetti.
Pereira, oyun ortasındaki atılımlarına ait bir soru üzerine de “Yediğimiz gol, benim sorumluluğumdu, her şey benim sorumluluğum. bu türlü. Bitti.” biçiminde konuştu.
Zajc ise maçı son dakika golüyle kaybetmelerinden duyduğu üzüntüyü lisana getirerek, “Aslında ortada bir oyundu. Son maçımız bir derbiydi ve bu yüzden tahminen biraz yorgunduk. Bizim için âlâ bir maç değildi. Umarım bundan daha sonrası bizim için âlâ olur.” tabirlerini kullandı.