Lucescu’dan sert kelamlar: “Boğa güreşi gibiydi”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, basın toplantısının akabinde sert açıklamalarına devam ediyor.
GSP Romania’ya konuşan deneyimli teknik adam, müsabakayla ilgili “Boğa güreşi gibiydi” değerlendirmesinde bulundu.
Lucescu kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Maçın birinci dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere attılar. sonrasındasında agresif bir hal sergilediler ve bunu sonuna kadar sürdürdüler.” dedi.
Tribünlerin Fenerbahçeli futbolcuları şiddete teşvik ettiğini tez eden Lucescu, “Bu maçtan evvel intikamdan bahsediyorlardı. Futbolcular da bize şiddetle karşılık verdi” kelamlarını söylemiş oldu.
Lucescu, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un “Lucescu, teknik yönetici olarak kalitesini göstermiş bir isim. Ona şöyleki bir tavsiyede bulunabilirim; maçın istatistiklerine bakabilir. Onların sıhhat takımı 8 sefer alana girdi. Dinamo Kiev daima Fenerbahçe oyuncularını faulle durdurmaya çalıştı. Kalecileri daima yerdeydi. O maçı nasıl görüyor bilmiyorum lakin fikrine hürmet duyuyorum. İstatistiklere bakınca yanıldığını gorecektir.” kelamlarına ise şöyleki karşılık verdi:
“Jesus’un hastanedeki iki futbolcuma nasıl reaksiyon vereceğini merak ediyorum. Shaparenko’nun çapraz bağları koptu ve 6 ay bizimle olamayacak. Kalecimiz de dizinden sakatlandı. O da en az 1 ay olmayacak”