MDR editörü, AfD’nin başarısı için çağrıda bulundu: “Sonneberg bölgesini boykot edin”

bencede

New member
Ev
siyaset
MDR editörü, AfD’nin başarısı için çağrıda bulundu: “Sonneberg bölgesini boykot edin”

Bir AfD adayının Thüringen, Sonneberg’deki bölge seçimlerini kazanmasının ardından bir ÖRR çalışanı, bölgeden “her düzeyde” uzak durulması çağrısında bulunuyor.

06/28/2023 | 28.06.2023 – 14:53 tarihinde güncellendi

AfD ilçe yönetici adayı Robert Stuhlmann, AfD seçim partisinde röportaj veriyor.imago

AfD’nin Sonneberg’deki bölge seçimlerindeki başarısının ardından, bir MDR editörü Thüringen bölgesinin boykot edilmesi çağrısında bulundu. Michael Voss Twitter’da “Demokrasiyi koruyun ve Sonneberg bölgesini turizmde, iş dünyasında ve her düzeyde boykot edin” diye yazdı. “Daha sonra bilmediğini söyleyemezsin.”

Sonneberg’in güneyindeki Thüringen bölgesinde, Pazar günü Almanya’da ilk kez bir AfD adayı bölge yöneticisi seçildi. Bu, AfD’nin ülke çapındaki anketlerde yüzde 20 civarında yer aldığı mevcut yüksek seviyesi hakkındaki tartışmayı daha da alevlendirmişti. Eyalet Anayasayı Koruma Dairesi Thüringen AfD’yi “güvenli aşırı sağcı” olarak derecelendirdi, ülke çapında Anayasayı Koruma Dairesi partiyi şüpheli vaka olarak sınıflandırdı.

burası ilçe #güneşdağı. Özgür demokratik bir ikinci tur seçimde, bölge sakinleri artık Anayasayı Koruma Dairesi tarafından aşırı sağcı olarak sınıflandırılan Thüringenli bir politikacıya sahip. #AfD vali seçildi.

Bize katılın: onları koruyun #Demokrasi ve boykot… pic.twitter.com/NRxQKVzxYS

— Michael Voss (@michael_voss) 25 Haziran 2023
Voss bir başka tweet’inde ise “Anayasa’nın 5. maddesinde güvence altına alınan ifade özgürlüğüne uygun olarak burada özel olarak fikrimi yazıyorum. Yoksa tweetlerinizle işvereninizin bir ilgisi mi var? Görüyor musunuz? Benimki de yok.

Daha sonra bilmediğiniz söylenmemeli, MDR editörü Voß aramasını haklı çıkardı. Voss, haber radyosu MDR Aktuell’de servis başkanı olarak çalışıyor, dolayısıyla orada yönetici pozisyonunda.

Çarşamba günü öğleden sonra Voss Twitter’da tekrar konuştu: “Yurtdışında tatilim sırasında sosyal medyada Sonneberg’deki bölge seçimleri hakkında konuştum. Bunun MDR’nin görüşü olduğu izleniminin yaratılmasına üzüldüm. Bu benim görüşümdü ve değil. kaygı.” Özel ve profesyonel hayat ayrımı onun için çok önemli, bu yüzden internet tekliflerinde herkesin okuyabilmesi için “Burada özel olarak yolda” notu da var. (dpa ile)