Ötenazi için eylem Berlin’de başladı

bencede

New member
Ev
Berlin
Ötenazi için eylem Berlin’de başladı

Bir eylem ittifakı, Berlin’de ötenazi hakkında ve SPD’nin kilise komiserine karşı bir tanıtım turu başlatır.

Eylem, SPD kilise komiseri Lars Castellucci’nin planlarına yöneliktir.Fotoğraf: dpa

Giordano Bruno Vakfı, Alman İnsan Ölümü Derneği, DIGNITAS Almanya ve Ötenazi Derneği’nin oluşturduğu bir ittifak, bir eylemle yardımlı intihar konusuna dikkat çekmek istiyor. Pazartesi günü, “Anayasayı anlamayan Federal Meclis’e ait değildir!” sloganı taşıyan bir dizi araç. destekli ölüm konusuna dikkat çekmek için Berlin sokaklarında olacak. Yardımlı intiharla ilgili yeni düzenlemeye ilişkin Federal Meclis’te devam eden tartışma, kampanyanın itici gücünü oluşturuyor. Kampanyadan sorumlu olan “Sonum Bana Ait – Son Yardım Hakkı İçin” İttifakı açısından bakıldığında, orada müzakere edilen yasa tasarıları, bireyin sonunda kendi kaderini tayin hakkını güvence altına almaya uygun değildir. hayatın.

Federal Anayasa Mahkemesi ceza yasağını geçersiz ilan ettiğinden, ölüm yardımına izin verilmiştir. İtiraz, ittifaktan “sarı kart” alan 140 Federal Meclis üyesini hedefliyor. Berliner Zeitung’a sunulan ön yazıda şöyle deniyor: “2015’te Ceza Kanunu’nun anayasaya aykırı 217. maddesine oy verdiniz ve şimdi hayatınızın sonunda kendi kaderini tayin hakkını yeniden ciddi şekilde kısıtlamayı düşünüyor olabilirsiniz. 26 Şubat 2020’de Federal Anayasa Mahkemesi tarafından ivedilikle uyarıldığın halde, 2015 yılında demokratik hukuk devletine yaptığın ağır faulü neden ekteki sarı kartla hatırlatıyoruz.”

Eylemin yüzü 90 yaşındaki Dolly Hüther, onlarca yıldır SPD üyesi ve ittifaka göre bugün parti genel merkezine mesajı bizzat iletecek. Basın açıklamalarına göre örgütler, SPD meclis grubunun Kiliseler ve Dini Cemaatlerden Sorumlu Komiseri Lars Castellucci ve diğerlerinin “Ceza Kanununun 217. Şubat 2020’de Federal Anayasa Mahkemesi’nin 8’e karşı 0 oyla iptal etmesiyle aynı ifade.”

Salı günü, eylem Reichstag binasının önünde başlamak istiyor. Bu eylemle organizatörler, “Berlin’in İnsani İntihar Yardımı Çağrısını” devam ettiriyor.