Rusya-Mısır ortak askeri tatbikatında paraşütçüler eğitim atışı yaptı

Adanali

New member
Rusya-Mısır ortak askeri tatbikatında paraşütçüler eğitim atışı yaptı
Rusya Savunma Bakanlığı Enformasyon ve Kitle Bağlantı Araçları Departmanı‘ndan yapılan açıklamada, “Askeri üsteki eğitim alanlarında, iki ülkenin askeri birlikleri maksatlara yavaşça silahlarla ateş açtı. Rus ve Mısır paraşüt birlikleri, tecrübe alışverişi kapsamında silah değişimi yaparak eğitim atışları gerçekleştirdi” denildi.

Açıklamanın devamında Mısır paraşütçülerinin 150 ila 500 metre uzaklıktaki gayelere karşı Rus AK-12 tüfekleri, Rus paraşütçülerinin ise AK-47 tüfekleri kullandıkları bilgisine yer verilerek şu tabirlere yer verildi:

“El bombacılar, simüle edilmiş düşmanın zırhlı araçlarına 250 ila 400 metre aralıktan RPG-7D ve RPG-7 manüel tanksavar el bombası fırlatıcılarından ateş açtı. Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin askeri eğitim ve gereç üssünde yürütülen tatbikatın sonunda paraşütçüler, kentin mahallelerinden birinde simüle edilmiş düşman birliklerini çevreleyerek imha etti” denildi.

Mısır ve Rusya içinde 17 – 29 Ekim tarihlerinde düzenlenen ortak ‘Dostluk Savunucuları-2021’ tatbikatına 500’den çok askeri işçinin yanı sıra, Rus Hava- Uzay Kuvvetleri’ne ilişkin II-76MD askeri nakliye uçakları ve Mısır Hava Kuvvetlerine ilişkin C-130 Hercules uçakları ile Chinook ağır nakliye helikopterleri katılıyor.
Alıntıdır