“Tabii ki bir hayalimiz var”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi E Kümesi son maçında İtalya’nın Lazio grubuyla 0-0 birliktee kalarak kümesini başkan tamamlayan ve son 16 çeşidine yükselen Galatasaray’da futbolculardan Sofiane Feghouli, Fernando Muslera, Taylan Antalyalı, Kerem Aktürkoğlu, Ryan Babel, Berkan Kutlu ve Mbaye Diagne, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.
Sofiane Feghouli, “Grubu namağlup biçimde tamamlıyoruz. Çok memnunuz.” sözlerini kullanırken, Fernando Muslera ise, “Bugün %100’ünü veren, son dakikaya kadar gayret eden bir Galatasaray vardı. Kadro arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Başkan olmayı ne kadar istediğimizi gösterdik. Namağlup biçimde çıkmayı hak ettik. Taraftarlarımıza özel olarak armağan etmek istiyorum. İtalya benim için epey kıymetli ancak ikinci meskenim Türkiye. Bugün son dakikaya kadar gayret eden bir Galatasaray vardı. Şampiyonlar Ligi tadında bir kümeden bu puanı almak kolay değil. Hocalarımla, grup arkadaşlarımla, camiamla gurur duyuyorum. Liderliği %100 hak eden bir Galatasaray vardı. Alışılmış ki bir hayalimiz var. Umarım adım adım o duşa yanlışsız ilerleriz.” halinde konuştu.
Taylan Antalyalı, “Lider geldik, önder ayrılıyoruz. Herkes inanılmaz çaba etti. birlikte gayret ettik. İstediğimiz kararı aldığımız için epey memnunuz.” yorumunu yaparken, Kerem Aktürkoğlu ise, “Lider geldik, namağlup bitirdik. İstediğimizi aldık, önder dönüyoruz konutumuza. Ligde makus giden grafikten daha sonra taraftarımıza armağan olsun. Yavaş yavaş gidiyoruz, inşallah sonu da epeyce hoş olacak. Her maça organizasyonlarımızı hazırlayarak çıkıyoruz lakin UEFA Avrupa Ligi’nde bunu daha rahat uyguluyoruz. UEFA Avrupa Ligi’nde iki kadronun da tertibi oluyor. Türkiye’de daha çaba ve savaş olduğu için daha zorluk çekebiliyoruz. Mart’a kadar garantiledik. Artık lige odaklanıp, seri galibiyetler alma vakti geldi.” kelamlarını sarf etti.
Ryan Babel, “Buraya gelirken gayemiz başkan olmaktı. Bunu başardığımız için fazlaca memnunuz. Bu tip turnuvalarda ne kadar üst çeşide giderseniz bu otomatik olarak size o kadar inanç verir. Adım adım gideceğiz. Hak ettiğimiz bir liderlikle dönüyoruz. Avrupa’da daha organize, oynamak isteyen kadrolarla oynuyorsunuz. Muhteşem Lig daha sıkıntı. Güzel tertibi olmayan gruplarla oynadığınızda daha güç oluyor, bence en büyük fark bu. ” tabirlerini kullanırken, Berkan Kutlu ise, “Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Saha kuralları epeyce yeterli değildi. Kum üzere bir çim vardı lakin geldik buraya, önderdik, 1 puanı koruduk, önder çıktık. 2000 grubuyla şu anda kıyaslamak yanlışsız olmaz. Maç maç bakmamız lazım. Nitekim epey büyük bir adım attık, onu yaptığımız için de epeyce memnunuz.” dedi.
Son olarak kelam alan Mbaye Diagne ise, “Çok memnunum. birlikte çaba ederek ne kadar ileri gidebileceğimizi gösterdik. Önder olarak çıkıyoruz, fazlaca memnunum. Bugün neyin ne olacağı muhakkak değil, bunu gösterdik. Daha da ileri gidebiliriz. Final niye olmasın?” biçiminde görüş belirtti.