“3-0’dan maç verdik, biz aptalız!”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi 5. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile 3-3 birliktee kalan Rennes’in teknik yöneticisi Bruno Genesio, ikinci yarıda makus oynadıklarını söylemiş oldu.
Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Genesio, oyuncularından Benjamin Bourigeaud’ın “3-0’dan maç verdik. Biz aptalız.” tabirinin kendisine sorulması üzerine, “Takımın antrenörü benim. Kararları ben alıyorum. Şayet bir embesil var ise birincilikle o benim.” tabirlerini kullandı.
Fenerbahçe’nin kendi alanında oynaması ötürüsıyla maçı döndürme isteğinin olağan olduğunu söz eden Genesio, “Etkilendiğim kimi maçlar olmuştu, bu müsabaka da onlardan biri. Bilhassa ikinci yarıda daha uygun oynayabilirdik. Maçın dönmesi Fenerbahçe’deki sistem ve oyuncu değişiklikleri yüzünden oldu. Kendi alanlarında oynuyorlar, bu fazlaca olağan. Alanımızdan çıkamadık kimi vakit ve boş alanları kullanamadık.” halinde konuştu.
İlk yarı epeyce yeterli oynadıklarını lisana getiren Genesio, şunları kaydetti:
“Bu durum genç olmamız yüzünden mi oldu bilmiyorum. Küçük detaylar kimi vakit hayli ehemmiyet kazanabiliyor. Kazanabilirdik lakin küçük detaylar yüzünden birliktee kaldık. Daha kararlı olabilirdik. Son maçta her şey mümkün olacaktır. Liderlik yolunda koşullar eşit. Mandanda’yı ağrısı sebebiyle oyundan çıkardım, onu riske atmak istemedim.”