Anton Hofreiter'a kızgın mektup

bencede

New member
Sayın Bay Hofreiter,

Sonunda Bay Röttgen ve Bayan Strack-Zimmermann'la yan yana yürümenizin iyi olduğunu düşünüyorum. Hak edilmemiş bir Yeşil politikacının bile vatansever kalbinin doğru yerde olduğu açıkça görülüyor. Ayrıca sizin – elbette diğer ikisiyle birlikte – sonunda silaha sarılmanız ve Dinyeper'da, daha doğrusu Dinyeper'de özgürlüğümüzü savunmanız gerektiğini düşünüyorum. (Bu, Hindukuş'ta çok işe yaradı.) Nihayet Ruslara karşı doğru tarafta olmamız ve kaybedilen dünya savaşının utancını ortadan kaldırabilmemiz de güzel.

Tarihi cesurca yeniden yorumlayan Yeşil Partili meslektaşlarınız Marieluise Beck ve Ralf Fücks'e göre Ukrayna halkı aslında Hitler'i yendi. Bunlar muhtemelen Bay Melnyk'in çok değer verdiği ve Yahudileri öldürdükten sonra tazminat olarak Kızıl Ordu'ya katılan Bandera halkıydı. Kaynaklar Amerikan arşivlerinde bulunacak; Annalena'nın meslektaşları orada becerikli olacaklar, her zaman da öyleydiler. Ukraynalılar cesur ve iffetli bir şekilde ileri atılırken, Rusların Alman kadınlarımıza tecavüz etmekten başka yapacak hiçbir şeyi yoktu.
Ancak, her zaman ağzınızı açmakla kalmayıp, sonunda tutarlı olmanız ve hizmet etmeniz – ÇELİK FIRTINALARINDA – sizin için iyi olacağını düşünüyorum. Almanların sizin gibi rol modellere ihtiyacı var. Ben de. Sonra nihayet politikacılara olan inancımı yeniden kazandım.

Bu arada, Heinrich Böll Vakfı ile olan etiket sahtekarlığının da nihayet sona ermesini savunuyorum. Daha iyi pek çok isim var: Ernst Jünger belki biraz korkak olurdu, daha iyisi Erwin Rommel olurdu; 20 Temmuz hainleriyle aptalca temas kuran kazanan; Geriye kalan tek şey, 2.530 savaş uçuşunda Ruslara karşı dürüst bir savaşçı olan ve Putin'i solgunlaştıracak bir öldürme oranına sahip olan General Rudel'dir: 3 gemi, 70 çıkarma gemisi ve 519 tank! Onlar hâlâ Alman askerleriydi. Ancak Alman treni de orada düzenli olarak çalışıyordu.

Yeşiller Partisi'nin kırk yıldır utanç verici bir şekilde gizlediği ideolojik kökenlerini nihayet kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum. Eşitlik uğruna, Annalena ve Kathrin ön sırada, Doğu ve Batı'da “saflar sıkı bir şekilde kapalı” ve ortak düşman Rus'a karşı birleşmişti. Annalena'nın saç modeliyle bu biraz zor olabilir ama biriktirdiği vergi parasıyla diplomatik davada yine de Ukrayna'ya bir veya iki el bombası getirebilir. Agnes SZ, Rheinmetall'deki arkadaşlarıyla konuşursa özel bir baskı hazırlayabilirler: THE GOOD ANNALENA. Ancak fotoğrafçının mutlaka orada olması gerekiyor çünkü Annalena'nın yeni aksanını belgelemesi gerekiyor: siperlerde, uçsuz bucaksız Ukrayna'da feminist dış politikanın rol modeli, dünya siyasetinin belirleyici eklentisi ve kamuflaj renkleri – şimdiden yapabilirim Önümdeki OSCAR'ı görüyorum. Nicole Kidman bunu iyi oynayabilirdi. Bir adamın çelik miğferi başka bir adamın yüzüdür.

Ancak Alman Stahlhelm'ine karşı argümanlarınız olduğundan şüpheleniyorum çünkü kendinizi Alman iç cephesinde vazgeçilmez görüyorsunuz. Ben değilim. Ama belki de konumunuzu yeniden gözden geçirecek ve biraz daha cesur olmaya cesaret edeceksiniz, özellikle de Almanya'yı Rus silahlarının atış menzilinden uzak tutmaya inatla çalışan bu korkak, aptal Şansölye karşısında. Aptalca, geri kalmış bir pozisyon olduğu söylenemez bile. Maalesef Hitler ve sizin ve partinizin akıllıca benimsediğiniz ahlak kuralları yüzünden; Bunun biraz ayarlanması gerekiyor ama Marieluise ve Ralf bunun üzerinde düşünüyor. Yine de ileri ya da Birinci Dünya Savaşı'nda dedikleri gibi: her atış bir Rus!

Savaşçı bir dayanışma içinde
Stephan Suschke

Not: Çünkü vakfınızın isminden bahsediyorduk. Heinrich Böll'ün TREN ZAMINDA OLDU: Bir Alman askerinin Ukrayna'nın kalbine ve ölümüne giden yolculuğu, sadece Yeşil Partili meslektaşlarınız için değil, sizin için de okunması gereken bir kitap olacaktır.

Tiyatro yapımcısı Stephan Suschke, 1958'de Weimar'da doğdu. Alman tiyatro yönetmeni, tiyatro yönetmeni ve yazarıdır. Şu anda Landestheater Linz'de direktör vekili olarak görev yapıyor.

Misafir katkılarının editör ekibinin görüşlerini yansıtması zorunlu değildir.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Bize yazın! brifing@Haberler