Arda Güler: “bu biçimdelar futbol oynamak fazlaca sıkıntı geliyordu…”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi’nde son maçta deplasmanda Dinamo Kiev’i 2-0 yenerek kümesini başkan tamamlayan Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, epeyce memnun olduklarını söylemiş oldu.
Cracovia Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan 17 yaşındaki oyuncu, “Çok şükür kümesi başkan bitirdik, tüm grup olarak epeyce memnunuz. Tüm hafta boyunca bu maça hazırlanmıştık. Allah’a şükür kazandık, fazlaca memnunuz. İnşallah bu biçimde devam eder.” tabirlerini kullandı.
Gol sevinci sırasında üzerinde “Annecim seni hayli seviyorum” yazılı tişörtünü kameralara gösteren Arda, buna ait soruya şu cevabı verdi:
“2 ay evvel annem ameliyat oldu. Sanırım birinci vakit içinderda Rennes deplasmanında giymiştim. bu biçimdedan bugüne gol atmak nasip olmadı, bugüne kısmetmiş. bu biçimdelar futbol oynamak hayli güç geliyordu, bir motivasyon bulmam gerekti. Ben de bunu düşündüm. Birinci golü anneme armağan edecektim. Bugüne kısmetmiş epey memnunum.”

“Çok büyük bir hoca”
Teknik yöneticileri Jorge Jesus’un kendisiyle özel olarak ilgilendiğini lisana getiren Arda, “Çok büyük hoca alışılmış ki. Futbol piyasasına sayısız oyuncu çıkarmış, inşallah ben de onlardan biri olurum. Ondan da fazlaca şey öğrenmeye çalışıyorum. Benimle de hem saha ortasında hem saha haricinde özel olarak ilgileniyor. İnşallah gelişmeye devam ederim.” değerlendirmesinde bulundu.
Yedek kalmayı sorun etmediğini ve her vakit çalışmaya devam etmek zorunda olduğunu aktaran genç oyuncu, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Hocam ne vakit baht verirse elimden geleni yapmak istiyorum. Oynarım, oynamam antrenman sonları, antrenmanlardan evvel çalışmaya devam etmeliyim zira ferdî gelişimim de devam ediyor. Natürel ki oynadığım vakit ben de hayli keyifli oluyorum. Kendimi geliştirmeye devam etmek zorundayım. Yarın bugünden daha güzel olmak zorundayım. Çocukluk hayalim Fenerbahçe’de bu biçimde bir istatistik yapmış olmaktan (Avrupa’da 1’er gol ve asist yapan en genç oyuncu) dolayı epey memnunum. Tüm Fenerbahçe taraftarına fazlaca teşekkürler.”