“En yeterlimi göstermeye çalışıyorum”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi play-off tipi rövanş maçında Avusturya’nın Austria Wien ekibiyle karşılaşacak Fenerbahçe’de Willian Arao basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçeli futbolcu Willian Arao, gelişimlerini devam ettirmek istediklerini belirtti.
Zor bir maça çıkacaklarını vurgulayan deneyimli oyuncu, “Umarım gelişimimizi devam ettiririz. Hem ofansif tıpkı vakitte defansif gelişmeye maç maç devam ediyoruz. Grubuma ve Avrupa’da oynamaya alıştım. Lisanı çabucak hemen öğrenemedim ancak öğreneceğim. Hocamızın Jesus olması adaptasyon olarak bana yardımcı oluyor. Kadro arkadaşlarım da bu mevzuda bana epeyce yardımcı oluyor.” diye konuştu.
Sahada bakılırsavini en âlâ biçimde yerine getirmeye çalıştığını anlatan Arao, “Önemimi biliyorum, en yeterlimi göstermeye çalışıyorum. Hocamın istediklerini uygulamaya çalışıyorum. Vakit zaman stoperlerin içinde vakit zaman ise önlerindeyim. kimi vakit de beklerimizin yerini kapatıyorum. Değerli olan grubun kazanması.” değerlendirmesinde bulundu.
Arao, Türkiye ligindeki müşahedesine ait soru üzerine “Ligde en epey dikkatimi çeken şey hayli fazla geçiş oyunu oynanıyor. Burada her ekip kontratak için bekliyor. Biz ofansif oynuyoruz, her maçı kazanmak için oynuyoruz. O yüzden kontrataklara dikkat etmemiz gerekiyor.” tabirlerini kullandı.