Galatasaray Hepsiburada TD Nurcan Çelik’ten gündem yaratacak kelamlar: Fenerbahçe’nin hocasını sildim!

celikci

Global Mod
Global Mod
Turkcell Bayan Futbol Muhteşem Ligi B Kümesi’nde Konak Belediyespor, Galatasaray Hepsiburada’yı alanında konuk etti. Fevkalade bir gayrete sahne olan müsabaka 2-1 Konak Belediyespor’un üstünlüğüyle tamamlandı. Müsabaka öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya gelen Galatasaray Hepsiburada Teknik Yöneticisi Nurcan Çelik, biroldukca hususta gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

90’lı senelerda Galatasaray forması giyen Roman Kosecki’ye olan hayranlığıyla futbola ilgi duymaya başlayan Nurcan Çelik’in öyküsü o senelerda başladı. Bursaspor ile başlayan seyahati 19 yaş altı Bayan Ulusal Futbol Grubu’na akabinde Bayan Ulusal Futbol Kadrosu’na kadar uzandı. Mesleğinin en yeterli devrinde tiroid kanserine yakalanan Nurcan Çelik, akabinde da göğüs kanseri oldu. Futbola olan tutkusuyla hayatta kaldığını ve kanseri yendiğini söyleyen Nurcan Hoca, “Akdeniz Nurçelikspor” isminde kendi ekibini kurdu.

“FENERBAHÇE’NİN HOCASINI O MAÇTAN daha sonra SİLDİM”

Mesleğine Galatasaray Hepsiburada kadrosunun Teknik Yöneticisi olarak devam eden Nurcan Çelik, Aralık ayında Galatasaray Hepsiburada ile Fenerbahçe içinde oynanan ve 7-0 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle tamamlanan özel maçla ilgili şu biçimde konuştu;

“Maçın birinci dakikalarında gördüğümüz kırmızı kart, kızların konsantrasyonunu inanılmaz bozdu. Rakip grup 10 kişi kalsaydı ben de oyuncu çıkarır maça 10’a 10 devam ederdim. Ancak karşı taraf yüklendikçe yüklendi. Bugün birebir hakemle oynansa o maçın skoru değişmez. Dostluk maçı düşmanlığa dönüştü. Nihan Su Hoca eski ekip arkadaşımdı o günden daha sonra sildim” dedi.

“TFF’DE BAYAN YÖNETİCİ YOK”

Türkiye’de bayan futboluna gereğince değer verilmediğini tabir eden Nurcan Hoca, “Türkiye Futbol Federasyonu’nda ‘Kadın Futbolu’ diye bir alan yok. Bayan futbolu TFF Futbol Gelişim Yöneticiliği’ne bağlı fakat buradan ayrılması lazım. Federasyonda bayan yönetici yok. Bence bu da en büyük eksiklerden biri.” biçiminde konuştu.

“OYNANAN YERLER SAKATLIKLARA niye OLUYOR”

Türkiye genelinde bayan futbolcuların idman yapmaları ve maçlarını oynamaları için kâfi alan olmadığını ve oluşturulmadığını söz eden Nurcan Çelik, “Bir gün toprakta öteki gün halı alanda kimi vakit de çimde oynuyorsunuz bu da devamında sakatlıkları getiriyor” dedi.

“KADIN FUTBOLU PROFESYONEL OLMALI”

Galatasaray Hepsiburada grubunun yapılanmasıyla ilgili konuşan Nurcan Çelik, “Biz ekip kurma konusunda biraz geç kaldık. Çok genç bir takımımız var. Sponsor takviyesi fazlaca değerli. Bayan futbolunda şöyleki bir durum var; diyelim ki yurtharicinden bir transfer yaptınız, ekibi ona bakılırsa şekillendirdiniz. O oyuncu yarın öbür gün size gelip “Bana daha yüksek teklif var gidiyorum” diyebiliyor. Bayan futbolunun da profesyonel olması lazım. Zira bu biçimde bu biçimde bir şey duyamazsınız. ” dedi.

Gizem Ekici / Fanatik.com.tr