Galatasaray’dan depremzedeler için yardım kampanyası

celikci

Global Mod
Global Mod
Merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen sarsıntıyla ilgili yardım spor kulüpleri de yardım kampanyaları düzenliyor. Galatasaray Spor Kulübü’nün başlatmış olduğu kampanyaya dayanak giderek artıyor. Vatandaşlar yardım gereçlerini NEF Stadı’nda bulunan uyum merkezine teslim ediyor.

GALATASARAY AÇIKLAMA YAPTI.

Bununla ilgili olarak AFAD’ın yardım kampanyasına takviye olmak üzere aşağıda belirtilen gereksinim listesindeki eserler Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ile Galatasaray Taçspor Tesisleri’nin yanı sıra tüm GSStore mağazalarında toplanacak ve toplanan bu yardımlar muhtaçlık olan bölgelere ulaştırılacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın takviyesini bekliyoruz.

İhtiyaç listesi:

– Çadır İçi Soba
– Uyku Tulumu
– Standart ve Termal Battaniye
– Cep Isıtıcısı
– Yedek Şarj Üniteleri ve Powerbank
– Termal İçlik (Bebek/Çocuk/Yetişkin)
– Kışlık Eldiven/ Bere/ Atkı (Bebek/Çocuk/Yetişkin)
– Polar Battaniye, Polar Orta Katman
– Kalın Kazak
– Kışlık Bot (Yetişkin/Çocuk)
– Kışlık Çorap
– Bebek Maması
– Hijyen Gereçleri (Bebek Bezi/ Hijyenik Ped)
– El Feneri ve Kalem Pil

ANADOLU YAKASI
Galatasaray Taçspor Tesisleri: Küçükbakkalköy, Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cd. No:29, 34750 Dudullu Osb / Ataşehir / İstanbul

AVRUPA YAKASI
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu: Huzur Mh., Metin Oktay Caddesi, 34396 Sarıyer/İstanbul (P1 Otoparkı)

Depremzedelere yardım çalışmaları durmaksızın devam ediyor
Galatasaray Spor Kulübü’nün, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımıza yardım emelli başlatmış olduğu kampanyada çalışmalar durmaksızın sürüyor.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda, Galatasaray Taç Spor Tesisleri’nde ve tüm GSStore mağazalarında oluşturulan noktalarda afet daha sonrası sabah saatlerinden bu yana gelen yardımlar, kayıt altına alınıp istiflenerek sarsıntı bölgesine gdolayılmek üzere hazırlanıyor.

Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, İdare Şurası Üyeleri ile birlikte Nef Stadyumu’ndaki yardım kabul noktasına geldi. Zelzeleden etkilenen vatandaşlarımıza taziye dileklerini ileten Lider Dursun Aydın Özbek şu açıklamayı yaptı:

“GALATASARAY OLARAK YARALARI SARMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

“Bütün Türk milletine geçmiş olsun diyorum. Allah tekrar bu biçimde şeyler göstermesin. Acıklı bir durum var. Çok büyük bir sarsıntıyla karşı karşıyayız. Galatasaray olarak elimizden gelen her şeyi depremzedelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Çalışan arkadaşlarım büyük bir özveriyle gelen yardımları tasnif ediyor. Onlara hayli teşekkür ediyorum. Bölgeye çabucak ulaştıracağız. Erden Beyefendi de bölgeye intikal edecek. hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Ailelerine Allah sabır versin. Galatasaray olarak bu yaraları sarmak için her şeyi yapacağız. Milletimize geçmiş olsun diyorum.”

KULLANILMAMIŞ ESER TAVSİYESİ

Kulüpten yapılan açıklamada “Destekleriniz ve çalışmalarımız tüm süratiyle devam ediyor. Depremzedeler ismine sonsuz teşekkürler. Yardımları gece boyunca tasnif etmeye ve yarın sabah 08.00 prestijiyle yardım kabulüne devam edeceğiz. Kullanılmamış mamüllerin getirilmesi konusunda hassasiyetinizi rica ederiz.” sözleri kullanıldı.

Bu ortada sabah 8 itibariyle yardım toplama çalışmaları bir daha başladı…

İLK TIRLAR YOLA ÇIKTI

AFAD ile koordineli biçimde sürdürülen yardım kampanyasında birinci tırlar sarsıntı bölgesine hakikat yola çıktı.