Galatasaray’ın eski yıldızı Albert Riera tarihe geçti

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray ‘da geçen dönem Domenech Torrent’in yardımcılığını yapan ve İspanyol hoca ile yolların ayrılmasının akabinde teknik yöneticilik mesleğine adım atan Albert Riera, Olimpija Ljubljana’da harikulade bir muvaffakiyet öyküsünün aktörü oldu. Kulübün tribün kümesinin imza merasimini basmasına rağmen yılmayan İspanyol teknik adam inanılması güç bir seri yakaladı.

GALATASARAY’A DUYGUSAL VEDA

Albert Riera Galatasaray’a toplumsal medya hesabından yaptığı duygusal açıklamayla veda etmişti. 40 yaşındaki teknik adam, “2011 yılında bu olağanüstü kulübe futbolcu olarak geldim ve 11 yıl daha sonra antrenör olarak ayrılıyorum. Artık sizden öğrendiklerimi öbür bir yerde denemenin vakti geldi, kendimi tecrübeli ve hazır hissediyorum ve eminim, bir gün tekrar buluşacağız. Tarihinizin küçük bir kesimi olduğum için gurur duyuyor ve her vakit sizin en için en güzelini diliyorum. Üzülmüyorum zira bunun bir veda olmadığını biliyorum. Görüşmek üzere” tabirlerini kullanmıştı.

TARAFTARLAR BASIN TOPLANTISINI BASTI

İspanyol futbol adamın, Slovenya macerası tatsız başladı. Galatasaray’da daha evvel Fatih Terim’in yardımcılığını yapan genç teknik adam, Olimpija Ljubljana ekibinin yeni teknik yöneticisi olarak belirtildiğı basın toplantısında sıkıntı anlar yaşadı. Toplantı esnasında kulübün tribün kümesi bir anda masaya hareketlendi. Üyeler, eski hoca Prosinecki’nin gruptan zorla gönderildiği teziyle reaksiyon gösterdi. Taraftar kümesinin hareketi daha sonrası İspanyol çalıştırıcı salonu terk etti. Taraftarlar ondan sonrasında kulüp temsilcileriyle diyalog yaşarken bir süre daha sonra topluca çıktı.

SLOVENYA LİGİ’Nİ SALLADI: 8’DE 8

Albert Riera, taraftarların kendisine karşı yaptığı skandal harekete alandaki başarısıyla karşılık verdi. Olimpija Ljubljana, İspanyol hoca idaresinde ligde 8’de 8 yaparken 15 gol attı, kalesinde 3 gol gördü. Slovenya tarihine geçen Riera, teknik yöneticilik mesleğini parlak bir başlangıç yaptı.

2016’DA FUTBOLU BIRAKTI

2011-2014 yılları içinde Galatasaray’da forma giyen Albert Riera 2016’da futbolu bıraktı ve mesleğine antrenör olarak devam etti.