“Gruptan çıkarsak biroldukca şeyi daima birlikte hayal edebiliriz”

bencede

New member
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi 4. hafta maçında yarın Lokomotiv Moskova’yı konuk edecek.
Teknik yönetici Fatih Terim, yarınki çaba öncesi düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Fatih Terim’in açıklamalarından öne çıkanlar:
“Gruptan çıkarsak birfazlaca şeyi daima birlikte hayal edebiliriz. Her geçen gün daha yeterli olacağımıza inanıyoruz. Sıkıntı bir kümede yarışıyoruz. Lokomotiv Moskova, yeni teknik yöneticisi Gisdol ile çıkış yakaladı. Rusya’daki maç, planladığımız biçimde gitti. Tahminen de o gecenin en hoş golünü attık. Kümeden önder çıkmamız için bu maç kıymet taşıyor. Küme 2.’sinin daha sonraki çeşitte Şampiyonlar Ligi’nden gelecek rakiplerle oynayacağını düşünürsek küme liderliği fazlaca değerli.”
“Ali Sami Yen’de bunlara alışkınız”
“Pandemi başladıktan daha sonra tüm kurallara uyduk. Rakiplerimizin 3000-4000 izleyici aldığı devirde bile biz federasyona uyduk. Bu maçla ilgili tam kapasitenin olmamasıyla ilgili çıkan karara da uyarız. Demek ki bu 5 gün fark ediyor. 4 Kasım erken demek. Yarın kaç taraftarımız olursa olsun, 50 bin kişilik ses çıkacaktır. Ali Sami Yen’de bunlara alışkınız.”
“Makas 2000’de de vardı fakat UEFA’yı aldık”
“Brighton, 11 milyona bir oyuncu alıyor. daha sonra diyor ki ‘Sizde kalsın, biz dönem sonu alırız’. Ekonomik makas fazlaca açık fakat koyduğumuz plan, bizi bir yerlere götürecek inşallah. Crystal Palace’ın akademik yapılanmasının fotoğraflarını gönderdiler, A gruptan daha ileri düzeyde. Bu makas, 2000’de de vardı lakin biz UEFA şampyonu olduk. Daima vardı lakin artık açılıyor.”
“Ocak için planlarımız var, herkes değişime hazır olsun”
“Galatasaray tahminen de son senelerda birinci kez bir maça favori çıkıyor. Bu bile bizim nereye gittiğimizi gösteriyor. Ocak ayı için planlarımız var, herkes değişime hazır olmalıdır. Kadrodan mutluyum ancak her vakit daha güzeli vardır, biz de onu düşüneceğiz. Gençlerimizin her geçen gün deneyimlendiğini var iseyarsak, gelenlerle birlikte hiç ahenk sorunu çekmeyeceğimize inanıyorum.”
Yabancı kuralı açıklaması
“Yabancı kuralının ana amacının 14 Türk futbolcu olduğunu bir türlü anlatamadım. Bugün Rusya yabancı sonunu kaldırmayı düşünüyor. Geçen sene yabancı hürdü ben 7-9-11 Türk futbolcuyla oynadım. Biroldukca bu biçimde oynayan teknik yönetici arkadaşım da vardı. Yasaklarla hiç bir yere varamayız. Oyuncuyu Türk-yabancı diye ayıramazsınız.”