“Hakikaten epey üzüntülüyüm”

bencede

New member
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi 4. maçında Lokomotiv Moskova ile 1-1 birliktee kaldı ve liderliğini sürdürdü. Sarı-kırmızılı grubun teknik yöneticisi Fatih Terim, maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Hakem performansıyla ilgili konuşan Terim, “Bizim hakemimiz olsaydı şu anda epeyce eleştirmiştik, paramparça etmiştik. Bu kadar vakit geçiren bir grup… 4 dakika mı uzatma? Haydi 4 dakika oldu, 1 dakikasını oynattı. 4 dakikayı olağan oynatsa, tahminen atacağız. Her saniye gol kaçırıyoruz. Ben hakemlerle ilgili, kulübüme uyuyorum konuşmak istemiyorum ancak kendi hakemimizle ilgili vicdan azabı çektiğim için söylüyorum. UEFA da beni duyacaktır. Oynamaya yol vermesi gereken hakem, arbedeyi çıkaran kendi… 3 dakika hengame sürdü.” dedi.
Müsabakayı kıymetlendiren deneyimli teknik adam, şöyleki konuştu:
“Minimum 10 tane konuma girmişiz, en az 5 tane de durum diye saymadığımız var. Aday. Maalesef son tercihlerimiz… Favori olmamız doğruymuş. Başlar başlamaz pres koyduk, aralıklı olarak da pres yaptık. Çok da şık bir gol attık. Kaçırdık da.. İkinci yarıda biraz geriye yaslanır üzere olduk lakin orada da konum veremedik. Çok yanlışlı bir gol yedik. Bu hoş oyunu 3 puanla taçlandırmalıydık ancak izleyenler hoş bir maç seyretti diye düşünüyorum. Sahiden hayli hüzünlüyüm. Direğe gidiyor, kalecinin sırtına değiyor, Mostafa dokunamıyor, Halil, Kerem, Barış… Sevindirici olan, bu heyecanı her insanın hissetmesi.”
Ligde rotasyona gidebileceğini belirten Terim, “Mümkünse her oyuncumuzdan yaralanmak istiyoruz. Pazar günü maç oynayacağız. Bugün saat 12, herkes meskenine yeni gitti. Cumartesi bir antrenman, pazar maç oynayacağız. ötürüsıyla her oyuncumuza muhtaçlığımız var. Futbol dinamik bir oyun, fazlaca çabuk değişir. Feghouli, bugün de düzgün oynadı. İnşallah berbat bir şeyi yoktur. Bize lazım usta bir Feghouli. Babel de talih verdiğimizde elinden geleni yapıyor. Sayısal olarak ne kadar zenginleşirsek, takvimi daha rahat geçeriz.” sözlerini kullandı.
Grubundan mutlu olduğunu lisana getiren sarı-kırmızılı teknik adam, “İyi bir ekip olma yolundayız, bir iki pürüzümüz var. Onları da Allah müsaade verirse önümüzdeki günlerde hallederiz. Temeli attık, bu riske herkes girmez. Kulüp olarak bu biçimde bir karar verdik, epeyce da mutluyuz. Her geçen gün daha güzele gittiğimiz de görünüyor. Her geçen gün daha yeterli olacağımız kesin. Rastgele bir sebep öne sürmeden geride kalmak istemediğimizi de söylemiş oldum. Gideceğimiz arayı kayıpsız gidelim istiyoruz. Puan kaybettiğimizde de fazlaca üzülüyoruz. Bu çocuklar her geçen gün daha düzgüne gidecek. Ocaktan daha sonra daha uygun olacağımızı düşünüyorum. Bir-iki de başımızda plan var.” formunda konuştu.
Terim, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Son maçın son saniyesine kadar bu kümede bir şey belirli olmaz. Şayet bugün biz yenseydik daha değişik şeyler söyleyebilirdim. Buradaki Marsilya maçımız daha belirleyici oldu üzere görünüyor.”