Jesus: “Şimdi birincilik için gayret edeceğiz”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi 4. hafta müsabakasında Fenerbahçe ile AEK Larnaca karşı karşıya geldi. Güney Kıbrıs’ta oynanan çabayı temsilcimiz 2-1 kazandı.
Mücadele daha sonrasında Fenerbahçe teknik yöneticisi Jorge Jesus ve futbolcusu Joao Pedro açıklamalarda bulundu.
Pedro, “Zor bir maç oldu. Rakip de saha içerisinde ziyadesiyle savaştı. Güç bir maç olacağını biliyorduk. Çok fazla maç oynuyoruz. Bugün de bizim için değerli bir maçtı. Oynadığımız oyundan ve 3 puandan memnunuz. Kıymetli olan 3 puandı.” sözlerini kullandı.
Joao Pedro, “Bu maraton içerisinde değerli maçlara çıkacağız. Şu anda yeterli bir performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Kıymetli olan bu türlü devam etmek.” dedi.
Jorge Jesus ise, “Maç beklediğimiz üzere güç bir maçtı. Ancak, bizim için kıymetli olan bu kümeden çıkmayı garantilemekti. Buradan alacağımız galibiyetin, kümeden çıkmayı garantilemek olduğunu biliyorduk. Artık Rennes ile birincilik ile gayret edeceğiz.” biçiminde konuştu.
Portekizli teknik adam, “Bizim asıl amacımız kümeden çıkmaktı. Kadromu tebrik ediyorum. bir daha taktiksel olarak disiplinliydik. Defansif manada hayli güçlüydik. 2-1 kazandık ancak bilhassa ikinci yarıda daha fazla gol atabilirdik. Fakat bizim için kıymetli olan kümeden çıkmaktı.” kelamlarını kullandı.
Takımının Avrupa sıralamasındaki durumundan bahseden Jesus, “Fenerbahçe’nin Avrupa’da aldığı üst üste galibiyetler, kulübün Avrupa sıralamasındaki durumunda üst çıkartıyor. Bu Türk futbolu için de değerli. Türk futbolunun, ülkeler sıralamasında daha üstte olması gerekiyor. Biz ve bizim üzere Avrupa kupalarında yarışan Türk ekipleri da bunun için çaba veriyoruz.” diye konuştu.

Yaptığı değişikliklere de değinen Fenerbahçe teknik yöneticisi, “Maç ortasında yaptığımız değişiklikleri, maçın gidişatına nazaran belirliyoruz. Asla maçtan evvel planlamıyoruz. Siz maçtan evvel planlarınızı yaparsınız sonrasındasında maçın gidişatına bakılırsa gerekli değişiklikleri yaparsınız. Biz bugün bunu yaptık. O oyuncular oyuna girdikten daha sonra maç bizim için daha kolay hale geldi. Oyuna sürat kattılar. Özellikler Osayi ve Valencia.” diye konuştu.

Takımda penaltı vuruşlarını yapacak isimlere de değinen Jesus, “Penaltı atıcısına ben karar veriyorum. Onlar da penaltı atıcısının kim olduğunu epeyce âlâ biliyor. Bizim grupta 4 tane penaltı atan oyuncu var; Joao Pedro, Serdar Dursun, Valencia ve Batshuayi. Onlar kendi ortalarında kimin birinci olduğunu hayli uygun biliyorlar.” dedi.

Jesus, “Biz Fenerbahçe taraftarını memnun etmek için futbol oynuyoruz.” sözlerini kullandı.