Jorge Sampaoli’den Marsilya-Galatasaray maçı değerlendirmesi

celikci

Global Mod
Global Mod
UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndaki ikinci maçında konuk ettiği Galatasaray ile golsüz birliktee kalan Marsilya’da teknik yönetici Jorge Sampaoli, Velodrom Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

‘Çabalarımıza karşın maçı kazanamadık’

“Oynanan oyundan mutluyum. Atak sınırında yeteri kadar baskı yapamadık. Gayretlerimize karşın maçı kazanamadık.” değerlendirmesinde bulunan Sampaoli, bu kadronun daha düzgününü ve kümedeki iki maçın kararında 6 puanı hak ettiğini lisana getirdi.

‘Hakem kararlarıyla ilgilenmiyorum’

Sampaoli, VAR’da yapılan denetimin akabinde iptal edilen penaltı sonucu hakkında, “Hakem oyuncuların yanındaydı. Bu mevzuda yorum yapmak istemiyorum. Hakem kararlarıyla ilgilenmiyorum.” dedi.

‘İkinci yarıda daha yeterli oynadı’

Arjantinli teknik adam Sampaoli, Cengiz Ünder’in Galatasaray karşısında sergilediği performansa ait, “İkinci yarıda daha yeterli oynadı. Bizim için kıymetli oyuncu. Gol atabilmek için atak sınırında baskı kuramadı.” yorumunda bulundu.

Alvaro Gonzalez: Kazanmak için oynadık

Marsilyalı futbolcu Alvaro Gonzalez de “Kazanmak için oynadık. Birfazlaca gol atmak için durumlara girdik. Tüm hafta uygun çalışmıştık. Futbolda her vakit istediğimiz kararı alamıyoruz. birliktelik bizim için güzel bir sonuç değil.” dedi. Müsabakada yaşanan olayların kendileri için dezavantaj oluşturduğunu aktaran Alvaro Gonzalez, maçta âlâ oyun oynadıklarını, gol atmak için her şeyi yaptıklarını fakat sonuç alamadıklarını söylemiş oldu.

Alvaro Gonzalez, kümede 2 puanları bulunduğunu, Galatasaray ve Moskova’dan daha yeterli kadro olduklarını lisana getirdi. Marsilyalı futbolcu, daha sonraki müsabakalarda galibiyetin geleceğini ve kümeden rahat çıkacaklarına inandıklarını aktardı.

AA