Juan Mata: Galatasaray’la kazanmak için sabırsızlanıyorum

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray , aradığı asıl 10 numarayı sonunda buldu. Manchester United’la kontratı bittikten daha sonra boşa çıkan 34 yaşındaki Juan Mata, artık Sarı Kırmızılı takımın başarısı için ter dökecek. Sarı-Kırmızılı takım KAP’a yaptığı açıklama ile transfer duyururken, deneyimli futbolcu ile ikinci yılı opsiyonel olmak üzere 2 dönemlik mutabakata varıldığı açıklandı. Mata, Galatasaray’dan 2022-2023 dönemi için 1.9 milyon Euro fiyat alacak.

Mata, kendisini Galatasaray’a bağlayan resmi imzayı atmasının akabinde hislerini paylaştı. Galatasaray’ın Türkiye’de en büyük başarılara sahip ve dünyaca ünlü bir kulüp olduğunu tabir eden İspanyol yıldızın birinci kelamları şöyle:

”Çok âlâ hissediyorum. Heyecanlıyım ve pek motiveyim. Burada bulunduğum için minnettarım. Herkes epeyce cana yakın davranıyor. Galatasaray’la kazanmak için sabırsızlanıyorum. Herkes burasının ne kadar hoş bir atmosfere sahip olduğunu bana söylemiş oldu. Bunu yaşayacağım anı bekliyorum. Taraftarlarımız önünde uğraş etmek için sabırsızlanıyorum. Galatasaray Türkiye’deki en büyük başarılara sahip grup. Ayrıyeten futbol tarihinde de yeri olan bir kulüp. Sıcak karşılama için herkese teşekkür ederim.”