Kerem Aktürkoğlu: Geçen sene bunun acısını ziyadesiyle çektik

celikci

Global Mod
Global Mod
Ziraat Türkiye Kupası 5. Turu’nda konuk ettiği Ankara Keçiörengücü’nü 1-0 mağlup ederek Son 16 Tipi’ne yükselen Galatasaray ‘da Kerem Aktürkoğlu, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa konuştu.

‘Geçen sene bunun acısını ziyadesiyle çektik’

Hata yapmadan galibiyete ulaştıklarını tabir eden Kerem, “Önemli olan galibiyetti. Hazırlık maçlarından sonuç olarak hayli fazla istediğimiz alamasak da oyun olarak istediğimiz oyun oynuyorduk. Bugün de alana çıkmadan evvelden bunun konuşmasını yaptık. Hoş bir oyunla bıraktığımız yerden devam etmemiz gerektiğini söylemiş olduk. İşler epey istediğimiz üzere gitmedi lakin bu biçimde maçlar sahiden sıkıntı oluyor. Geçen sene bunun acısını ziyadesiyle çektik. Bu maçta bu biçimde bir kusura yer olmadığını tekraren konuştuk bugün de epeyce şükür kusur yapmadan galibiyete ulaştık.” tabirlerini kullandı.

‘Gerçekten bu tanım edilemez bir mutluluk’

Takım kaptanlarından biri olmanın kendisini gururlandırdığını söz eden başarıı oyuncu, “Gerçekten çok büyük bir gurur benim için. Galatasaray’a geldiğim birinci vakti hatırlıyorum ve şu an, şimdiki olduğum durumdayım. Sahiden bu tanım edilemez bir memnunluk; lakin değerli olan alışılmış ki saha ortasında ekip olarak daima birlikte Galatasaray’ı istediği yere getirebilmek. Bana bu nazaranv verilirse ben de bunu en âlâ biçimde yapacağıma inanıyorum. İnşallah sonu şampiyonluk olur. İki kupayla bir arada Galatasaray’a armağan etmiş oluruz.” halinde konuştu.

‘Zor bir maç olacak’

Kerem Aktürkoğlu’nun İstanbulspor maçı öncesi yaptığı kıymetlendirme ise şöyle: “Zor bir maç olacak. Rahat bir maç üzere gözükebiliyor kimi vakit, beşerler bu biçimde bir niyetlere kapılabilir; fakat bizim asla bu biçimde bir oyuna bu biçimde bir kanıya kapılmamamız gerekiyor. Taraftarımıza birlikte bence o maç tüm taraftarla birlikte fazlaca hoş bir galibiyet alacağımıza inanıyorum. İnşallah galibiyetle lige bıraktığımız yerden devam ederiz.”