“Kulübün önceliği lig şampiyonluğu”

bencede

New member
UEFA Avrupa Ligi D Kümesi’nin 6. ve son haftasında Almanya grubu Eintracht Frankfurt ile 1-1 birliktee kalan Fenerbahçe’de teknik yönetici Vitor Pereira, tertipte bu dönem istediklerini yapamadıklarını belirterek, “Önümüzdeki yıllarde Avrupa’daki turnuvalar için deneyim edinmiş olduk.” dedi.
Teknik yönetici Pereira ve sarı-lacivertli futbolcu Mergim Berisha, Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Kümesi 6 puanla 3. sırada tamamlayan ve yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off çeşidinde devam edecek sarı-lacivertli kadronun Portekizli çalıştırıcısı, “Eintracht Frankfurt fazlaca kuvvetli ekip. Onlara karşı oynamak kolay değil. Bu maçı kazanmak istiyorduk fakat 1-1 birliktee kaldık. Onlara rekabet etmeye çalıştık. Birinci yarıda boşluklar verdik ve değerlendirip öne geçtiler. sonrasındasında skoru 1-1 yaptık. Dönem başında bu turnuvanın bu biçimde geçeceğini düşünmüyorduk. Önümüzdeki yıllarde Avrupa’daki turnuvalar için deneyim edinmiş olduk.” tabirlerini kullandı.
Ana gayelerinin Harika Lig olduğunu vurgulayan Pereira, “UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde de elimizden gelenin en güzelini yapmak istiyoruz. kuvvetli ekipler var. Fakat ligi kazanmak kulübün önceliği. Bizim için değerli olan bir daha sonraki oynayacağımız maç. Ligdeki sıralamamızı geliştirmek istiyoruz.” diye konuştu.
Eintracht Frankfurt karşısında 6 maç daha sonra birinci 11’de baht verdiği Yunan futbolcu Dimitrios Pelkas’ın performansıyla ilgili Vitor Pereira, “Onun bu kadroya yardım etmek istediğini görmek en değerlisi. Vakte ve oynamaya gereksinimi var. Eski düzeyine dönmesi gerekiyor.” halinde görüş belirtti.
Mergim Berisha: “Git gide ekibe alışıyorum”
Müsabakada Fenerbahçe’nin tek golünü kaydeden Berisha ise şöyleki konuştu:
“Maçın 1-1 bitmesi bahtsız bir sonuç. Çok küçük ayrıntılar fazlaca büyük fark üretiyor. Bunun için fazlaca çalışmamız gerekiyor. Git gide kadroya alışıyorum. Vitor Pereira’ya bana olan inancından dolayı epey teşekkür ediyorum. Avrupa’da Harika Lig’in kıymeti fazlaca bilinmiyor. Bu lig küçük görülüyor. Lakin ben o denli düşünmüyorum. Muhteşem Lig kuvvetli grupların oynadığı bir lig.”