PlayStation USA'nın eski başkanı, ayrıcalıklı olmanın gişe rekorları kıran oyunlar için zayıf bir nokta olduğunu söylüyor

bencede

New member
Shawn LaydenSony Worldwide Studios'un eski başkanı ve CEO'su PlayStation ABDMevcut Triple-A oyunlarının geliştirme modeliyle ilgili eleştirel vizyonunu hiçbir zaman gizlemedi ve yakın zamanda bu kavramı tekrar dile getirerek Games Beat tarafından yayınlanan bir röportajda şunu bildirdi:ayrıcalık zayıf bir noktayı temsil eder için Gişe rekorları kıran oyunlar üretimi çok büyük maliyetlere sahip olan akım.

Layden konuyu yineledisürdürülemezlik Mevcut oyun endüstrisinin üçlü A oyunların üretim maliyetlerine ilişkin değerlendirmeleri, alternatif modeller önermek veya artan maliyetleri telafi etmek için bu tür oyunların en azından içerik miktarı ve süresi konusunda belirli bir küçülme önermek.

Söz konusu röportajda yakından alakalı başka bir konuya değindi: münhasır statünün geliştiricilere ekonomik olarak zarar verebileceği, yükselmeye devam eden maliyetler karşısında potansiyel satışları kısırlaştırabileceği gerçeği.

Bir oyunun maliyeti 200 milyondan fazlaysa, ayrıcalık buna değmez

Helldivers 2, çok platformlu bir lansmanın buna değdiğini kanıtlıyor

“Ne zaman ben Bir oyunun maliyeti 200 milyon doları aştı, münhasırlık Aşil'in topuğu haline gelir,” diye açıkladı Layden. “Özellikle canlı hizmet veya oynaması ücretsiz oyunlar dünyasındaysanız, potansiyel pazarı azaltır. Başka bir platform ise huniyi genişletmenin ve daha fazla insanı çekmenin bir yoludur.”

Verilen örneklerden biri açıkçası Helldivers 2'dir ve Layden'e göre “aynı anda PC'ye çıkmanın” bu sonuca hemen ulaştığını kanıtlamıştır. Ancak bu, biraz farklı bir mantık izleyen çok oyunculu oyunla ilgilidir.

Ancak ben bile tek oyuncu sorunu aynı şekilde çözebilirler: “250 milyon dolar harcıyorsanız, yalnızca %10 daha fazla bile olsa mümkün olduğu kadar çok insana satış yapabilmek istersiniz” diye açıkladı Layden. PlayStation USA'nın eski başkanına göre, toplam konsol miktarı her zaman sınırlı kalıyor ve daha fazla açıklık herkese fayda sağlıyor.

Esasen Layden, Microsoft'un ayrıcalıklı ürünlerinin bir kısmını rakip konsollara açma yönündeki yeni stratejisini onaylıyor gibi görünüyor ve bunu PC'de de yıllardır yapıyor, ancak Layden'in Microsoft'un eski başkanı olduğu göz önüne alındığında bu özel bir durum. PS4 döneminden PlayStation USA bölümü.