Berkan Kutlu: misyonumu en düzgün biçimde yapmaya çalıştım

celikci

Global Mod
Global Mod
UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndaki ikinci maçında Galatasaray , Marsilya’yla deplasmanda 0-0 birliktee kaldı ve liderliğini sürdürdü. 90 dakikanın akabinde açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın 23 yaşındaki orta alanı Berkan Kutlu, genç bir grup olduklarını ve bu biçimde atmosferlerde maç yaparak tecrübe kazandıklarını belirtti.

‘gorevimi en güzel biçimde yapmaya çalıştım’

Ekip arkadaşlarını çabalarından ötürü tebrik eden Berkan, ”Çok koştuk. Alan kapattık. Teknik olarak hocamızın dediği üzere daha az top kaybıyla daha düzgün işler yapabilirdik. Ben de daha az top kaybı yapabilirdim. Koşu arası ile ilgili hayli konuşmaya gerek yok. Orada bir misyonum vardı ve bunu en âlâ biçimde yapmaya çalıştım.” dedi.

‘bu biçimde atmosferlerde oynadığım birinci maç’

Atmosferden etkilenmemeye çalıştığını tabir eden genç oyuncu, ”Lazio maçında kazandığımız için fazlaca memnunduk. Buradan bir puan aldığımız için de memnunuz. Zira burada oynamak kolay değil. Genç bir kadromuz var. Benim bu biçimde atmosferlerde oynadığım birinci maç ve birinci tecrübe. Atmosferden etkilenmemeye çalıştım. Taraftar olayları çıkınca oyun soğudu, durdu… Oyun durana kadar bizim üstünlüğümüz vardı. Bu deneyimlerle grup olarak daha da ileriye gideceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.