Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent’in Barcelona’ya bir sürprizi var!

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray ‘da gündem artık perşembe günkü Barcelona maçı. Avrupa Ligi son 16 çeşidi birinci maçında Nou Camp’ta Barça ile kozlarını paylaşacak olan Sarı-Kırmızılılar, kuvvetli gayretin hazırlıklarına orta vermeden devam ediyor. Ligde son olarak Konyaspor ‘a mağlup olan ve skorun haricinde oyun olarak da bir varlık gösteremeyen Sarı-Kırmızılılar’da, gözler alanda olsa da akıllar Barcelona deplasmanında kaldı. Teknik yönetici Domenec Torrent’in de takımıyla birlikte Barça tahlilini epeyce öncesinden tamamladığı, ekibiyle da beklentilerini vakit zaman paylaştığı öğrenildi. İspanyol hoca geçen hafta ortasında verdiği röportajda, “Barcelona’nın her şeyini, A’dan Z’ye biliyorum. Nasıl oynayacaklarının farkındayım, onların yapacağı hiç bir şey benim için sürpriz olmaz” tabirlerini kullanmıştı.

yine gönül almaya çalışıyor

Torrent, her ne kadar grubu Muhteşem Lig ‘de ışık vermese de Avrupa Ligi’ndeki Barcelona eşleşmesinde farklı bir manzara sergileyeceklerinin sinyallerini veriyor. takımıyla ve yakın etrafıyla maça dair yaptığı görüşmelerde özgüvenli bir duruş sergileyen Torrent, egzersizlerde bu tutumunu gruba da yansıtmaya çalışıyor. Konyaspor maçından daha sonra sarf ettiği, “Bu kadrosu ben kurmadım, bu takım bana kaldı” kelamlarıyla hem tribünlerin tıpkı vakitte futbolcularının yansısını çeken Torrent, buna karşın Barcelona deplasmanı öncesi ekibine fazlaca güveniyor ve öğrencileriyle teğe bir motivasyon görüşmeleri yapıyor.

‘Çok özel bir maç olacak’

Hem maçın tıpkı vakitte tıbbın favorisinin Barcelona olmasını olağan karşılayan Torrent, “Barcelona şu anda Avrupa’nın, dünyanın epey formda ekiplerinden birisi. Xavi de net bir biçimde grubun hangi futbolu oynayacağını biliyor. Hamle ve savunma olarak ne kadar kaliteli bir grup olduklarını biliyoruz. Uzun mühlet Barcelona’da çalıştık. Kaleci antrenörümüz 22 yıl, yardımcı antrenörümüz Jordi uzun yıllar orada çalıştı. Ben de geçmişimde Barcelona’da çalıştım. Onun haricinde taraftarı olduğumuz bir kadro. ötürüsıyla bizi fazlaca şaşırtmayacaklar” derken, yakın etrafına de, “Ancak benim bir sürprizim olacak. Bizim için epey özel bir maç olacak ancak elimizde ne var ise kendimizi savunacağız. her insanın düşündüğü üzere kolay teslim olmayacağız” kelamlarıyla argümanını ortaya koyuyor.