Galatasaray’a şok! Fernando Muslera sakatlandı, açıklama geldi

celikci

Global Mod
Global Mod
Süper Lig’de 23. haftanın en kritik maçı İstanbul’da oynandı, 11’i ligde 3’ü kupada olmak üzere son 14 resmi maçını kazanan başkan Galatasaray, Trabzonspor’u konuk etti. Okan Buruk idaresindeki Sarı Kırmızılılar, izleyicisinin de dayanağıyla 3 puanı kapıp seriyi sürdürmek ve en yakın takipçisi Fenerbahçe ile içindeki 6 puanlık farkı korumak istiyordu.

Kötü gidişata ‘dur’ demek istediler
Hatayspor yenilgisi daha sonrası meskeninde Antalyaspor’u 2-0’la geçerek moral depolayan Abdullah Avcı’lı Trabzonspor ise deplasmandaki makûs gidişatını şiddetli maçta durdurmanın hesaplarını yapıyordu. Lakin olmadı…

Seri 15 maça çıktı!
Okan Buruk’un planları tuttu. Cim Bom, 12. saniyede Maxi Gomez’in attığı golle 1-0 geriye düşse de 18’de Dries Mertens ve 53’te Mauro Icardi’nin (pen.) golleriyle 2-1 kazanmasını bildi. Serisini 15 maça çıkartan, puanını da 54’e yükselten Sarı-Kırmızılılar dev galibiyete epey sevinemedi.

Yerini Okan Kocuk’a bıraktı
Karşılaşmanın 82. dakikasında kaleci Fernando Muslera sakatlandı. Bartra’yla girdiği gayret daha sonrasında sakatlık geçiren Uruguaylı eldiven oyuna devam edemedi, sedyeyle kenara geldi. Kalan kısımda Aslan’ın kalesini Okan Kocuk korudu. Uruguaylı Ulusal kaleci stattan koltuk değnekleriyle ayrıldı.

İşte o anlar:

Okan Buruk: Umut ediyoruz ki uzun bir şey olmaz

Yaşadığı sakatlık daha sonrasında oyuna devam edemeyen Muslera’nın ağrıları olduğunu lisana getiren Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Bu akşam sinema çekilecek. Bir darbe aldı. Ağrısı var, aşağını üzerine basmakta zorlanıyor. İnşallah kıymetli bir şeyi yoktur. Dokunulduğunda hayli ağrı var. Umut ediyoruz ki uzun bir şey olmaz. Ligimiz için de kıymetli bir marka. Kıymetli bir performans sergiliyor. 3, 5 günlük bir şey olur inşallah, biz de rahat ederiz” halinde konuştu.

Okan Kocuk: Bu galibiyeti Muslera’ya armağan ediyorum

Müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Okan Kocuk, “Öncelikle Nando’ya geçmiş olsun diliyorum. Hiç kimse sakatlık olsun istemez. Ben de bu biçimde bir biçimde kaleye geçmek istemezdim lakin natürel Galatasaray burada kıymetli olan. Bayrağı ondan teslim aldım ve misyonumu en güzel biçimde yapmaya devam edeceğim. Durumunu bilmiyorum umarım kıymetli bir şeyi yoktur. Muslera, Galatasaray için kıymetli bir oyuncu. Bugün alandan galibiyetle ayrıldık, fazlaca memnunum, bu galibiyeti de Muslera’ya armağan ediyorum” sözlerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu: Muslera her futbolcu üzere bizim için fazlaca değerli

Karşılaşmanın akabinde yayıncı kuruluşa konuşan Kerem Aktürkoğlu, “Muslera şanssız bir sakatlık yaşadı. Durumu MR çekildikten daha sonra belirli olacak. Umarız önemli bir şeyi yoktur. Galibiyet biraz art planda kaldı. Muslera her futbolcu üzere bizim için epey kıymetli. Kaptanımız. İnşallah en kısa müddette sıhhatine kavuşur ve yanımızda olur.” dedi.

Galatasaray’dan geçmiş olsun paylaşımı:

İlk açıklama geldi!

Sarı-Kırmızılı gruptan bu paylaşımın çabucak akabinde yeni bir duyuru daha geldi. Cim Bom, “Sağ ayağına darbe alan Fernando Muslera’nın durumu yapılacak tetkikler daha sonrasında muhakkak olacaktır” sözlerini kullandı.

Darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme…

Saatler daha sonra ise MR kararı çıktı. Bu defa Galatasaray, “Kaptanımız Fernando Muslera’nın sponsor hastanemiz Liv Hospital’da yapılan tetkiklerinde, ayak sırtı kemiklerinden birinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edilmiştir. (Navicular İmpaksiyon)” açıklamasında bulundu.