Galatasaray’da Domenec Torrent ekipten memnun!

celikci

Global Mod
Global Mod
Üstün Lig’de Göztepe ve Çaykur Rizespor galibiyetleriyle kara bulutları dağıtan Galatasaray ’da Teknik Yönetici Domenec Torrent kadronun düzeyinin her geçen gün uyguna gittiğini söylemiş oldu.

Florya’da yöneticilerle sohbet eden İspanyol teknik adam, bakılırsave birinci geldiği vakit kimi handikaplar yaşadıklarını belirterek, “7 günde 3 maça çıkmak zorunda kalmıştık. Son periyotta düzgün sonuçlar gelmeye başladı. Kadronun performansından mutluyum. Her geçen gün grubun düzeyi düzgüne gidiyor” dedi.

Fizikî olarak geliştiklerini söyleyen 59 yaşındaki çalıştırıcının, “Sezon başıymış üzere hazırlandık. Oyuncular bizi anlamaya başladı ve idmanlardan keyif alıyorlar. Çalışmalarımızın karşılığını almaya başladık” dediği öğrenildi.

Öte yandan sarı-kırmızılı yönetimciler ekibin havasının ve moralinin hayli yeterli durumda olduğunun altını çizdiler. Yöneticiler, “Göztepe ve Ç.Rizespor galibiyetleriyle hava değişti. her insanın morali hayli yeterli. Kuvvetli bir periyoda giriyoruz ve birinci ayağını Konya’da oynayacağız. Bu niçinle bu biçimde bir takvime kazanarak başlamak önemli” tabirlerini kullandılar.

‘Torrent yakın arkadaşım’

Manchester City’nin başarılı teknik yöneticisi Pep Guardiola, Galatasaray’ı çalıştıran Domenec Torrent ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Röportajda hocalar içindeki en düzgün arkadaşının kim olduğu sorusuna Guardiola, “Birkaç tane var. Çok fazla rekabet var lakin eski asistanım Mikel Arteta. Umarım hala dostlarımdan biridir. Şu anda Galatasaray’ı çalıştıran Domenec Torrent. Onlarla birlikte çalıştım. Ben onları bu biçimde görüyorum lakin umarım onlar da beni arkadaşları olarak değerlendiriyorlardır” yanıtını verdi. (Skorer)