Metehan Baltacı: Elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray , Antalya kampındaki ikinci hazırlık maçında İtalya Serie A gruplarından Lazio’ya 2-1 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde genç futbolcu Metehan Baltacı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Baran Aksaka’nın müsabakanın hemilk öncesinde sakatlanmasıyla mücadeleye11’de başladığını tabir eden Metehan Baltacı, “Bizim için hoş bir maç oldu. Aslında ben bugün oynamayacaktım. Baran arkadaşımın maçtan evvel ufak bir sakatlığı oldu. Isınmadan alana çıktım. Hoca söylemiş oldukten ve formayı giydikten daha sonra hiç bir mazeret kıymetli değil. Elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Daha evvel ulusal kadroda ve Galatasaray’ın alt yaş kategorilerinde orta saha oynamıştım. Uzun vakittir oynamıyordum lakin en uygun biçimde çaba etmeye çalıştım. Güzel oynadığımı düşündüm. Hocamıza da bana talih verdiği için teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

“LİGE ÇOK UYGUN HAZIRLANIYORUZ”

Kampın âlâ geçtiğini söyleyen Metehan, “Kamp süreci hoş geçiyor. Kendimizi lige epey âlâ hazırlıyoruz. Hazırlık maçlarının kalitesi de belirli. Yeterli ekiplerle oynuyoruz. Bence sonuçtan bağımsız lige epey güzel hazırlanıyoruz. Maçlar hoş geçiyor. Çok duruma giriyoruz, maalesef kaçırıyoruz lakin bunun mükafatını ligde alacağımızı düşünüyorum” formunda konuştu.

“HOCAMIZ BİZE KIYMET VERİYOR”

Teknik yönetici Okan Buruk’un genç oyunculara kıymet verdiğini vurgulayan Metehan Baltacı, “Gençler olarak biz epey memnunuz. Hocamız bize kıymet veriyor. Bize verilen bu kıymetin karşılığını vermeye çalışıyoruz. Kendisi her vakit, ‘Ben sizin her vakit gerinizdeyim. Siz kâfi ki güzel olun.’ diyor. Biz de elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“TAKIM İÇİNDE AĞABEYİ İLE KÜÇÜĞÜYLE HOŞ BİR ORTAM VAR”

Takımdaki deneyimli isimlerin genç oyuncularla epeyce ilgilendiğini lisana getiren Metehan Baltacı, kelamlarını şu biçimde noktaladı:

“Hepsi epeyce güzel beşerler. Mata, Mertens, Gomis bizimle hayli ilgileniyor. Kendi mevkiimde Nelsson ve Abdülkerim ağabey her vakit hakikat ve yanlışlarımızı söylüyorlar. Grup ortasında ağabeyi ile küçüğüyle hoş bir ortam var. aslına bakarsan ekibimiz genç oluşmuştu. Artık birbirimize ısındık. Son maçlardaki başarımız da ortada. Lige epey düzgün bir biçimde başlamak istiyoruz.” (DHA)