Metin Oktay mezarı başında anıldı

celikci

Global Mod
Global Mod
Galatasaray ’ın efsane futbolcusu Metin Oktay için anma merasimi, Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında yapıldı. Merasime Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk, Divan Şurası Lideri Aykutalp Derkan, GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu, divan konseyi üyeleri ve aile yakınları katıldı.

Anma merasiminde Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Törende basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray ikinci Lideri Metin Öztürk, “Metin Oktay yalnızca Galatasaray’ın değil, tüm Türkiye’nin taçsız hükümdarı. 1960 yılına kadar Galatasaray forması ile tekraren gol hükümdarı oldu. Lakin gol krallığından daha fazlaca beyefendiliği ile Türk sporunun sembolü oldu. Bugün vefatının 31. yıl dönümü sebebiyle buradayız. Ben Metin Oktay’ın vefat haberini 30 yıl boyunca Galatasaray Kulübü’nün müdürlüğünü yapan babam Süleyman Öztürk’ten duydum. Kendisi hem de bana Metin ismini veren kişidir. İstanbul’dan Bursa’ya giderken yolda aldım mevt haberini ve arabayı kenara çekerek 20 dakika boyunca hüngür hüngür ağladım. O gün Metin Oktay’ı seven herkes tıpkı durumdaydı. Kendisi Türk futbolunun bir efsanesiydi. İnşallah bundan daha sonra yeni Metin Oktay’lar yetiştireceğiz. Futboluyla, beyefendiliğiyle Galatasaray ve ulusal ekibe örnek olacak gençler yetiştireceğiz. Ben Metin Oktay ile tanışma erdemine nail oldum. Hatta kendisi birkaç kere da elimden tutup beni maça götürdü. Kendisi Galatasaray tarihinde daima farklı bir kişilik olarak anılacak. Şu anda biliyorsunuz Dursun Özbek burada yok lakin biliyorsunuz ki Kemerburgaz’da üretimi devam eden tesislerimizin ismi Metin Oktay Tesisleri olacak. Bunu daha evvel liderimiz müjdelemişti. bu biçimdece Metin Oktay, daima yanımızda olmaya devam edecek” sözlerini kullandı.

İHA